En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Zihinsel Engellilerden Mobilya ve İç Mekan Tasarımı

Genel, Sektörel Haberler 25 Aralık 2016

Bolu Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde gerçekleştirilen proje kapsamnın toplamda 32 engelli öğrenciye mobilya ve iç mekan tasarımı vb. eğitim veriliyor.

Bolu Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde toplamda 32 öğrenciye mobilya,iç mekan tasarımı, el sanatlar eğitimi veriliyor. Eğitim gören öğrenciler bir yandan meslek öğrenirken diğer yandan da satılan ürünlerden gelen paralar ile harçlıklarını kazanıyorlar. Bu eğitimi ek olarak alan öğrenciler normal zamanlarında ise genel eğitimini almaya devam ediyorlar.

İş ve uygulama merkezi Müdürü İsmail Karakurt, ” Uygulama merkezinde eğitim gören öğrencilerin genellikle orta ve ağır zihinsel engelli öğrencilerin olduğunu ayrıca otizmli öğrencilere de eğitim verdiklerini, öğrencilerin ürettiği mobilya ve iç mekan tasarımı vb. ürünlerin satışı yapılarak elde edilen para ile onlara; araç gereç, malzeme ve harçlıkları karşılandığını” söylüyor. İsmail Karakurt, ” ayrıca öğrencilerin eğitimleri bittikten sonra da kendileri ile bağlantımızı kesmiyoruz. Halk eğitim merkezi ile yaptığımız ortak çalışma kapsamında eğitimlerine burada devam ettiriyoruz. Bu sayede hem öğrenciler toplumdan uzaklaşmıyor hemde ihtiyaçları olan eğitimleri alıyorlar”.

Eğitim gören öğrecilerin ailelerinin, eğitimlerden çok memnun kaldıklarını ve olumlu dönüşler aldıklarını söyleyebiliriz. Bizde böyle bi proje gerçekleştirdikleri için Bolu İş ve Erotik shop için tıklayınız.Uygulama Merkezi Müdürü İsmail Karakurt ve ekibini tebrik eder, bu ve bunun gibi projelerinin Türkiye genelinde yaygınlaşmasını temenni ederiz.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.