En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yılbaşı İçin Dekorasyon Önerileri

Genel 8 Aralık 2016

Yılbaşı Dekorasyonu İçin Hazır Mısınız?

 Yine bir yılın daha sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. İyisiyle, kötüsüyle, mutluluğuyla, üzüntüsüyle bir yılın daha sonuna gelmek üzereyiz. Kimi için harika bir yıl geçmişken, kimisi içinde her yıl olduğu gibi bu yılda sıkıntılı geçmiştir. Umarım siz, yılı harika geçenler arasındasınızdır!

 Yılbaşı için her sektörde ayri bi heyecan, telaş var. Biz de herkes gibi yılbaşını sektörümüz olan Mobilya ve Dekorasyon açısından ele alacağız. Mobilyada yılbaşı dekorasyonu nasıl olur? Neler yapabiliriz? gibi soru ve sorunlarınıza yanıt vermeye çalışacağız. Bu yüzden sizin için harika yılbaşı dekorasyon önerilerini topladık, derledik ve sunuyoruz! Biraz sohbet, biraz fikir ve biraz öneri tarzında bi yazı hazırladık. “Yılbaşı dekorasyon önerileri”ne hazır mısınız? Hadi başlayalım.

 

1-) Yılbaşı dekorasyonu denildiğin de akla ilk gelecek olan renklerdir. Özellikle kırmızı sektör ayırt etmeden çok fazla kullanılır. yilbasidekorasyonu17

 Herşey tamam, kırmızı hoş gözüküyor ve dekorasyona farklı bi hava katıyor. Peki neden yılbaşında kırmızı renk fazla tercih edilir hiç düşündünüz mü? Yılbaşında en fazla kullanılan rengin kırmızı olmasının sebebi gelecek yıl için şans getireceğine inanılmasıdır. Bu rivayet yabancı ülkelerde oldukça yaygın ve benimsenmiş durumda.

 

2-) En çok kullanılan bir diğer renk ise beyazdır.yilbasidekorasyonuBeyaz rengin kullanılmasında ayrıca bi sebep yok gibi. Yılbaşının genelde kış mevsimine denk gelmesi bunun en büyük sebeplerindendir. Karla bağlantılı olarak yılbaşı dekorasyonları yapılırken beyaz renk tercih edilir.

 

3-) Yılbaşı ağaçlarını beyaz ışık ile dekore edebilirsiniz.yilbasidekorasyonu2Yılbaşı ağaçları farklı farklı renklerde ışıklandırılabilir. Eğer ki odanız genel anlamda beyaz ve türevleri renginden oluşuyorsa yılbaşı ağaçlarınıza beyaz ışık takmak doğru seçenek olacaktır.

 

4-) Beyaz Noel Baba Çorapları.Yine yurtışında yılbaşı dekorasyonu yapılırken en çok kullanılan süs noel baba çoraplarıdır.yilbasidekorasyonu3

 

.5-) Yılbaşının gece yarısında gerçekleşmesi sebebiyle yıldızlardan esinlenilir. Pencerelerinize ışıklı yıldızlar asarak ev ortamınıza farklı hava katabilirsinizyilbasidekorasyonu4

 

6-) Yılbaşı dekorasyonu önerilerimizden diğeri ise; Kapı girişlerinin ışıklandırılması ve süslenmesi. Yılbaşı ağaçları ve ağaç dalları kullanarak kapı girişlerinizi ışıklandırabilirsiniz.yilbasidekorasyonu5

 

7-) Yılbaşı süsleri ve dekoratif ürünler.yilbasidekorasyonu6Dekorasyonun vazgeçilmesi ufak aksesuarlar ve ışıklandırma. Fenerler ve ışıklandırma aksesuarları ile evinizi aydınlatabilirsiniz.​

 

8 -) Krom metal topların kullanımıyilbasidekorasyonu7Özellikle krom ürünler gelen ışıkları direk dışarıya yansıttıkları için hoş bi görüntü yayarlar. Pencerelerinize krom toplardan asarak evinize dekoratif bi hava yansıtabilirsiniz.

 

9-) Kırmızı ve beyaz ışık uyumu.yilbasidekorasyonu8Kırmızı başlı başına dekorasyon için harikalar yaratabiliyorken, birde bunu beyaz ışıklandırma ile birleştirirseniz tadından yenmez.​

 

10-) Loş bi ortam yaratın!yilbasidekorasyonu9En güzel anların yaşandığı ortamlarr, loş ortamlardır! Loş bi ortam hem yılbaşı dekorasyonu açısından hemde ruh açısından iyi olacaktır.

 

11-) Şifonyer ve konsolların süslenmesi.yilbasidekorasyonu10Şifonyer veya konsolların üzerlerine ufak yılbaşı ağaçları koyabilir ve ışıklandırma yapabilirsiniz.

 

12-) Şömineye noel baba çorapları asılması.yilbasidekorasyonu11Burda dikkat edilmesi gereken asıl şey şöminedir. Ülke genelinde şömineli ev sayılıdır. Şömine için yılbaşı dekorasyonu genellikle yabancı ülkelerde yapılır. Şömineye yapılmasını sebebi ise noel babanın geleceğine inanılmasıdır. Çok saçma değil mi? 🙂

 

13-) Mutfaklar için pek farklı önerimiz yok. Masa üstüne yılbaşı ağaçları konulabilir.yilbasidekorasyonu12

 

14-) Kapı girişleri için yılbaşı dekorasyonu.yilbasidekorasyonu13Yukarıda anlatmıştık fakat bu daha çok basit ve maliyetsiz bi seçim olabilir. Ayrıca odalarımızın köşelerine de koyulabilir.

 

15-) Renkli halılalara renkli yılbaşı ağacı.yilbasidekorasyonu14Görseldede göründüğü gibi eviniz ne kadar rengarenk olursa ve bunu dekorasyon ile tamamlayabilirseniz harika evler, odalar ve ortamlar yaratabilirsiniz. Renkli halı ve renkli yılbaşı ağacı ikilisinin dekorasyon gösterisini yukarıda kl görselde izleyebilirsiniz.

 

16-) Renk uyumuna dikkat edin.yilbasidekorasyonu15Sürekli belirttiğimiz renk uyumuna neden dikkat etmeniz gerektiğini yukarıda ki görselden anlayabilirsiniz. Kullanılan penbe yılbaşı ağacı, penbe duvarlar ile uyum içinde.

 

17-) Renk uyumunu anlatan başka bir görsel.yilbasidekorasyonu16

 

18-) Çok emek isteyen ve fazla yapmacık duran görselde ki dekoru anlatmayalım. Bizce gereksiz. Ama fikir olması sebebiyle paylaşalım dedik.yilbasidekorasyonu18

 

19-) Noel yazıları.yilbasidekorasyonu19

“Yılbaşı dekorasyonu önerileri” denildiğinde akla diğer gelmesi gereken ahşap veya plastikten kesilmiş yazılar gelmeli. Evinizin her köşesine,kapı girişlerine ve bahçelerinize koyabileceğiniz noel yazılarını değerlendirebilirsiniz. Bu yazıları Cnc işleme firmalarından temin edebilirsiniz.

 

20-) Yılbaşı dekorasyonu denildiğinde akla gelen önerilerden diğeri;  Beyaz ağaç dalları.yilbasidekorasyonu20Yılbaşı ağaçları kadar kullanılan dallarda önemlidir. İstenilen şekilin rahatça verilebilmesi sebebiyle yılbaşı ağaç dalları kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.