En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yeni Nesil Genç Odası Takımları

Yatak Odası 9 Aralık 2016


 Genç odaları gelişen çağa ayak uydurarak sürekli olarak yenilenmekte. Öyle ki bu yenilenmeyi talep eden artık ebeveynlerden daha çok yeni nesil gençler. Eski nesillere göre yeni nesil gençler; odaların düzenine, dekorasyonuna ve kullanışlı olmasına daha çok önem vermekte. Verilen bu önem her geçen gün artmasıyla birlikte Genç Odası Takımları üreten firmalara büyük görevler düşmekte. Bu görevleri en iyi şekilde yerine getiren firmalar ise bu sektörde daima ayakta kalacaktır.

Peki nedir bu Genç Odası Takımları üreten firmaların görevleri? Bu görevlerden en önemlisi yeni nesil kitleye ayak uydurabilmektir. En basitinden artan teknolojik cihazlar için yeni arge çalışmalarının yapılması büyük yarar sağlayacaktır. Ayrıca üretilen ürünlerin kullanışlı olması da önemlidir. Elbise dolapları, çekmeceler, katlanabilir ranzalar gibi seçeneklerde yeni nesile ayak uydurulması için dikkate alınması gereken kriterlerin başında gelir. Bunların dışında standartların dışına çıkmak gerekebilir. Ayrıca yeni ürünlerde pastel renklerin kullanılması görsellik açısından olumlu bi hava katacaktır. Tam tersine tamamen doğal ağaçtan yapılmış genç odası takımları da ilgi görecektir. İşin özü; kime, nasıl, nerede? hizmet ettiğinizi bilmeli ve hedef kitlenizin ne istediğini iyi analiz etmeli, yeni çağa ayak uydurmalısınız!

 Olaylara firmalar açısından baktık. Şimdi sıra tüketiciler yani bizim açımızdan bakalım mı? En önemli soru başlıklarımızı aşağıda listeledik;

– Genç odası takımları alırken nelere dikkat etmeli?

– Hangi renkler kullanılmalı?

– Genç odası duvar dekorasyonu nasıl olmalı?

– Genç odası için genel dekorasyon nasıl olmalı?

 Görsellerle birlikte tüm bu soruları yanıtlamaya çalışacağız.

1-) Genç odası almaya karar verdiniz diyelim. En önemli kural neydi? Kullanışlı olması!​


Bir ürün alırken genellikle işimizi kolaylaştıracağı ve bize fayda sağlayacağı için alırız. Peki genç odası işimizi nasıl kolaylaştırır? Özellikle kızlar bu kural tam sizlik! Bol eşyaları, makyaj malzemeleri olanlar için kullanışlı, fazla yer kaplamayan, bol çekmeceli yetmedi birde aynası olan bi’ dolap tam size göre!

2-) Bank tarzı eski sistem basit oturaklar yapabilir veya satın alabilirsiniz. Üstelik görselde göründüğü gibi alta boşluklarını elbiselerinizi yada benzeri eşyalarınızı koyabilirsiniz.

3-) Yatak için yer seçimlerinde odalarınızın köşelerini tercih edin.


Neden diye soracak olursanız eğer; köşeler ile L koltuk gibi oturma yerleri yapabileceğiniz gibi aynı zamandada yatak olarakta kullanabilirsiniz. Geniş bi yatak elde edebilirsiniz.

 

4-) Duvar kağıtları kullanın.

Özellikle şu sıralar kullanımı fazlasıyla arttı. Yeni trendler arasına girmeyi başaran duvar kağıtlarını kesinlikle kullanmalısınız. Genç odanıza farklı bi hava katacaktır! Duvar kağıtları seçimini yaparken genç odası takımlarıyla uyumlu olmasına dikkat ediniz.

5-) Görsel fikir amaçlı paylaşılmıştır. Bu şekilde oda yapmak biraz zor olacaktır. 🙂

6-) Genç odaları için masalar olmazsa olmazdır!
Odanızda masayı kesinlikle bulundurmalısınız. Gerek ders çalışmak için, gerek bilgisayar kullanımı için size kolaylık sağlayacaktır. Ya bilgisayarı nereye koyucam, belim ağrıdı dertlerinden kurtulmak için masalar bu derde bire bir!

 

7-) Armatür lamba kullanınız.gencodasi8Armatür lambalar dekorasyonun olmazsa olmazlarından biridir. Genç odaları içinde belkide en fazla ihtiyaç duyulan aksesuarlardan biridir. İster yatağınızın başına ister masanızın üstüne koyarak odanızı aydınlatabilirsiniz.

8- ) Odanızda kitaplık bulundurun.gencodasi9Kitaplar sayıları fazla olmadığı sürece odalarımızda sıkıntı yaratmazlar. Fakat sayıları fazla ise koyacak yer bulamayabiliriz. Bu yüzden görselde ki gibi kitaplık seçenekleri bulunan genç odası takımlarını tercih etminiz iyi olacaktır.

9-) Duvarlara tablolar koyun!gencodasi10Odam güzel gözüksün diyorsanız dekorasyona önem vermelisiniz. Duvarlarda ki tablolar güzel görünüm için iyi bi seçim olacaktır.

10-) Duvar renk seçimine dikkat!
gencodasi11Duvarlar için renk seçimi son derece önemlidir. Çok koyu ve kapalı renkler seçilmemeli. Seçeceğiniz renkler diğer ürünlerle uyum sağlaması dekorasyon açısından hoş bi ortam yaratabilir.

11-) Duvarlarda tek renkten ziyade çift renkte kullanabilirsniz. Fakat renk uyumuna dikkat!gencodasi12

12-) Renk uyumunun önemini gösteren başka bir görsel.gencodasi13

13-) Eğer odanız geniş ise bol raflı genç odası yaratabilir veya satın alabilirsiniz.gencodasi14Bol raflı ürünleri kullanmanın yararını fazlasıyla göreceksiniz. Herhangi bi eşyanızı sıkıntısız bi şekilde koyacak yer seçeneğiniz fazla olacak ve odanız düzenli duracak.

14) Herşey para değil!gencodasi15Herşeyin para olmadığını bir kez daha görselde görüyoruz. Biraz emek ve fikir ile kendi odanıza ait çalışma masası yaratabilirsiniz.15-) Şifonyer ve konsol seçiminde eğer ki renkli ürünler almak istemiyorsanız country tarzı ürünleri seçmelisiniz.gencodasi16

16-) Tabiki de bizim önerimiz model seçerken renki ürünlerin tercih edilmesi yönünde.gencodasi17

17-) Yeni nesilde trend olan pastel renkleri seçebilirsiniz. Özellikle pastel mavi ve pastel pembe renkleri fazlasıyla hoş!gencodasi18

18-) Duvarlarınızı doldurun!​gencodasi19Boş duvarlar kişinin içini sıkar ve huzursuzluğa sebep olabilir. Öyleyse duvarlarınızı; resim çerçeveleri, tablolar, saksılar veya yazılar ile doldurun. Genç odanıza renk gelsin!

19-) Pembe ile beyaz her mobilya ürünlerinde olduğu gibi genç odası takımlarında da uyum sağlıyor. Bu iki rengi kullanabilirsiniz.​

gencodasi20

20-) Buda genç odası dekorasyon önerileri için bonus olsun :)​gencodasi3


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.