En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Evlerinize Görsellik Katacak 8 Yemek Odası

Yemek Odası 22 Haziran 2017

Evlerinize görsellik katacak 8 yemek odası

Evlerinizin en değerli yerlerinden olan yemek odası çeşitlerini sizlere sunacağız. Aldığınız fikirlere göre sizde kendi mekanınıza renk katabileceksiniz. Yemek takımları için vazgeçilmez bir alandır. İşten yorgun şekilde geldiğiniz de sizleri hoş bir yemek odasında sıcak bir yemek bekliyor olacaktır. Bu anı her gün yaşayacağınız için en ideal odayı en baştan yapmalısınız.

  1. Siyah rengin yemek odası takımlarında kullanımı.

Siyah ahşap sandalyelerin ve siyah ahşap masanın estetiği sizleri ciddiyete büründürecektir. Masanın hemen yanında bulunan kaşıklıkta ise içeceklerinizi barındırabilirsiniz. Bu şekilde mutfağa kadar gitmenize gerek kalmayacaktır. Siyah her ne kadar toz tutsa da dekorasyonda hoş bir ortam yaratmaktadır. Özellikle kişilerin bilinçaltına kalite ön yargısı girmesini sağlamaktadır.

  1. Geniş

Geniş bir yemek odası sizin avantajınıza olacaktır. Sizlere misafirliğe gelen dostlarınız ve akrabalarınıza daha rahat bir ortam sağlamış olacaksınız. Büyük bir eviniz yoksa geniş bir ürün almak tabiki de hayal gibi olacaktır. Alınsa dahi ürünlerinizi yani yemek odası takımlarınızı konumlandırma konusunda sıkıntılar yaşayacaksınızdır. Bu tür sıkıntılar yaşamamak adına ürünlerinizi satın alırken en boy oranlarınızı ve odanızın hacmini iyi bilmeniz gerekmektedir.

  1. Modern


Modern bir yemek odası modeli oldukça güzel görünecektir. Masa ve sandalyelerin uyumu estetik olarak uyumu göze çarpmaktadır. Diğer masalarda olduğu gibi bu masanın altında gereksiz eklemeler ve kullanışsız tasarlanmış masa ayakları olmadığı için yemek esnasında ayaklarımızın rahat edeceği gibi konforu da hissedeceksiniz.

  1. Cam

Camlar ve aynalar dekorasyonda büyük önem taşımaktadır. Bunların en başında görsellik olarak kaliteli bi ortam yaratmaktadır. Durum böyle olunca cam ve aynaların kullanımını arttırmanız da fayda vardır. Özellikle masa üst tablada bulunan cam yüzey gayet hoş görünmektedir.

  1. Beyaz

Beyaz bir yemek odasında beyaz çiçeklerden oluşan bir yemek masası. Sandalyelerin odayla renk uyumu şıklığı. Aynı zamanda odanın direkt güneş ışığı alması da büyük bir etkendir. Bu şekilde bir yemek odası yapmayı planlıyorsanız mutlaka iyi bir tablo asmalısınız. Ayrıca bu görseli de kendinize referans olarak almanızda fayda olacaktır.

  1. Nostalji

Genellikle 70’lerde kullanılan bu dekorasyon hala çok sevilmektedir. Günümüz tasarımları ve yeni çıkan ürünler geçmişteki ürünlere doğru kaymaya başlamıştır. Moda, dekorasyon, mobilya gibi bir çok sektör eski yılların ürünlerini referans alarak üretimlerini gerçekleştiriyorlar. Eskiden beri kalmış olan bir efsaneyi size iletmek istedim: Bu tarz dekorasyonlarda dikkat etmeniz gereken yer, misafirlerinizin camdan tarafa oturmamasıdır. Bu geçmişten gelen bir adettir.

  1. Sanatsal

Bu sanatsal yemek odasında maviler dikkatimizi çekmektedir. Aynı zamanda masa üzerinde duran harap olmuş dünya benzetmesi de bir çok fikri belirtiyor. Sandalyenin ve masanın ayakları da sanatsal bir şekilde işlenmiştir. Genel anlamda el işçiliği ve sanatı andırdığı için bu tarz bi öneride bulunduk. Yaşam biçiminize ve çevrenizde ki insanlara göre değişebileceği gibi bu tarz ciddi bi ortamda yaratabilirsiniz.

  1. Klasik

Bu yemek odasına klasik dememiz ne kadar doğru olur bilinmez. Fakat yurt dışında en çok kullanılan dekorasyon tarzlarından biridir. Heykel ve aynadan tasarımından bu ürünün farklı bi kültüre ait olduğunu anlayabilirsiniz. Odayı daha neşeli hale getirmek istiyorsanız daha açık ve tatlı renkler kullanmalı ve herkesin düşündüğünden farklı düşünmeniz gerekmektedir.

 

Son olarakta yemek odalarında masa seçiminde dikkatli olmalısınız. Kalite ve uzun ömürlü ürün istiyorsanız yeni trend olan ağaç masaları tercih etmelisiniz. Hem sağlamlık hem kullanışlılık bakımından iyi olduğu gibi görsellik bakımından da şuan en çok beğenilen ve en fazla tutulan ürünlerden biridir.

 

Kocişko Sunumlarınız İçin Yemek Masası Önerileri


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.