En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yaz Geldi! Balkonlar İçin 6 Dekorasyon Fikri!

Genel 9 Haziran 2017

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte balkonlarınız için 6 dekorasyon fikrini listeledik!

Haziran ayının girmesi ile birlikte soğuk havalara elveda ederken sıcak havalara merhaba diyerek balkon sezonunu açtık. Balkonda keyif yapmak ve soğuk içeceğinizi almak için ideal bir alan tasarlamak istiyorsanız harika bir dönem içerisindesiniz. Büyük ya da küçük fark etmeden balkonunuzu hem kullanışlı hem de iç açıcı bir alan haline dönüştürmeye ne dersiniz? Yeni bir balkon dekoru için sizlere sunacağımız 6 fikri değerlendirerek balkonunuzu dekor edebilirsiniz.

 

  • Geniş bir balkona sahipseniz bir takım satın alabilir ve bu takım içerisinde krem renkler katarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Kahve tonlarında olan bu renge krem rengi ve çiçek desenleri oldukça şıklık katmıştır. Aynı zamanda güneşin sizi rahatsız etmemesini sağlamak için balkonunuza dekor amacı ile de zebra stor perde kullanabilirsiniz.

 

  • Yemek için ayrı, oturmak için ayrı bir köşe isteyenler için ideal bir fikir olan bu görünüm, sizlere ayrı bir yaşam alanı yaratmaktadır. Sarı ile mor renkleri ortama neşe katarken modern bir görünüm elde etmenizi sağlamıştır. Güneşi engellemek için aynı zaman da balkon perdesi kullanılmış olup, çiçekler ile yaz havasının güzelliği vurgulanmaktadır.

 

  • Tatlı ve neşeli bir balkon isteyenler için ideal bir fikir olan balkon oturma gruplarının üzerine mor ve yeşil renklerin zıtlığı neşeli bir görünüm ortaya çıkmasını sağlamıştır. Salıncak ise ortama daha çok yumuşaklık katarken eğlenceyi beraberinde getirmiştir. Çiçekler ile güzelleşen alanda insanın ruhu açılmaktadır.

 

  • Pembelerin geçişlerini seven ve tercih eden bayanların kullanabileceği dekor örneklerinden birisi de resimde gördüğünüz üzere neşeli bir balkondur. Bu balkonda balkon oturma grubu beyaz tercih edilmiş olup, pembe hakimiyetini sürdürürken arada katılan mavi ve pembenin tonları balkona ışıltı katmıştır. Geniş balonlar için ideal fikirlerden birisidir.

 

  • Küçük bir balkona sahipseniz kullanışlı bir masa sandalye ile kendinize harika ve kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Bu balkonda gördüğünüz üzere küçük masa sandalyede beyaz hâkim olup, bu beyaza renkler katmak için çeşitli çiçekler ve aksesuarlar kullanılmıştır. Sizlerde bu şekilde balkon dizayn ederek balkonunuzu kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.
  • Maviliklerin ve beyazların hâkim olduğu bu balkon da şık bir alan yaratmak için balkonun boyutuna uygun masa sandalye tercih edilirken, balkona ayrı bir şıklık katmak amacı ile farklı aksesuarlar kullanılmıştır. Güneşli havadan nasibini almak isteyen çiçekler de balkona ayrı bir güzellik katmıştır.

  Balkon Dekorasyonu ile alakalı bir diğer konumuzu buradan okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.