En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yatak Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatak Odası 1 Mayıs 2017

Yatak Odası Takımı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Evlerimize mobilya almak kolay iş değildir. Seç, beğen, al gibi tutumlardan uzak durulmalı, bütün iş zevke bırakılmamalıdır. Çünkü eve alınacak olan bir mobilya, en basit örnek olarak evin yapısına da uyumlu olmalıdır. Özellikle yatak odası takımı almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunun nedeni ise yatak odası takımının pek çok parçayı içermesidir.

Yatak odası takımı almadan önce odanın büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Küçük/dar odalar için yeterinden fazla büyüklükte yatak odası takımı almak, ilerleyen dönemlerde rahatsızlık verebilir. Bunun yanında odanın şekli ve kıyafetlerin miktarları da önemli yer tutmaktadır. Aynı zamanda yatak odası takımını alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de yatak odası takımının modelinden daha çok odanın boyutunun göz önünde bulundurulması ve alınacak olan ürünün kullanışlılığı dikkate alınmalıdır. Kare veya karenin ölçülerine yakın ölçülerde odaya sahip olmak, söz konusu durumda önemli avantaj sağlamaktadır.Odaya uygun olarak yatak odası takımı almakta karar verilmişse, dikkat edilmesi gereken ikinci nokta alınacak takımın ne derecede fonksiyonellik barındırmasıdır. Örnek olarak yatak odası takımı dolabının iç genişliği söz konusu olabilir. Fazla miktarda kıyafetlere sahip olup dar bir dolap almak sıkıntıya neden olabilir. Yine küçük/dar odaya alınabilecek yatak odası takımında dolabın kapakları da önemli konumdadır. Her iki yana da doğrudan açılan dolap kapakları, dar odalarda fazla yer kaplayacaktır. Bu durum bir süre sonra eziyete dönüşebilir. Bu duruma ek olarak yatak odası takımı dolabının aynalı olması da ufak bir detay olarak görünmekte. Şayet bu ufak detaylar pratiklik ve kullanışlılık açısından kolaylık sağlamaktadır.

Bir diğer önemli konu ise bazalı karyola seçimidir. Bazalı karyolanın yanı sıra komidinler ve şifonyerin çekmecelerinin sayısı da dikkate alınmalıdır. Sert kapanmalarla birlikte oluşacak hasarların önüne geçilmesi için çekmece ve benzeri sistemleri olan eşyaların stop ray sistemine sahip olması da başka bir husustur. Aynı zamanda günün sonunda yorgunluk ve stres açısından yatak odası takımını zevke göre, sade bir şekilde dizayn etmek de dikkat edilecek husustur.

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerektiğini Biliyor Musunuz?Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.