En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yatak Odanızı Usta Eli Değmiş Gibi Tasarlayın!

Yatak Odası 10 Temmuz 2017

Ürünlerin gelişmesi ve çeşitlenmesiyle birlikte mobilya ve dekorasyon sektörü için de işler biraz daha kolaylaşmış durumda. Bizde bu durumdan yararlanarak yatak odanızı usta eli değmiş gibi tasarlamanızı sağlayacak 5 öneriyi topladık.

Koyu renk ve desenleri tercih ediniz.

Renk konusunda siyah ve tonları dışında tercihler yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Koyu renk tercihlerinde mavi ve tonları iyi seçim olacaktır. Aynı şekilde desenleri de renkler ile uyumlu şekilde seçmelisiniz. Tüm bunların dışında desenlerin odanıza tamamen uyum sağlamasını istiyorsanız, buna uygun duvar kağıdı seçmelisiniz. Renk, desenler ve duvar kağıdı uyumları harika üçlü olarak size görsel anlamda olumlu sonuçlar verecektir.

 

Yataklarınız için üzerlerine gölgelik kullanabilirsiniz.

Özellikle ufak yatak odalarınız için gölgelik kullanımı odanızın daha büyük görünmesini sağlayabilir. Genellikle gölgelik kullanımında yatağın etrafı kapatılır. Fakat biz kapatılmamasını öneriyoruz. Trend ve modern bir yatak odası oluşturmak istiyorsanız farklı düşünmek şarttır. Bu yüzden gölgeliklerin etrafını kapatmamanız da fayda vardır. Daha modern bir görüntü elde etmeniz için bu unsura dikkat etmelisiniz.

 

Herşey renk değildir, görselliğin önemi büyüktür.

Bazı ürünlerde renkler ürünü hoş gösterse dahi bu kavram her ürünler için geçerli değildir. Hoş görünüme sahip olan bir başlığı aşağıda ki görsel de görebilirsiniz. Renk alakasız olsa dahi başlık farklı bir tasarıma sahip olduğu için hoş bir görüntü ortaya çıkmış durumda. Onun haricin yatağın ayak ucunda ki bench ise kullanışlı olduğu kadar, ortamın güzel gözükmesine de katkı sağlamıştır.

 

Renkleri zıtlarıyla kombine ediniz.

Renkler bazen ters renkler ile kombine edildiğinde hoş görüntüler elde etmenizi sağlayabilir. Görselde de görüldüğü gibi siyah duvarlara karşı yatak ve diğer ürünlerde beyaz renk tercih edilerek harika bir ortam yaratılmış. Özellikle ham ağaç yatak odası modellerinin moda olduğu bu dönemde, bu modellere en çok yakışan renk şüphesiz beyazdır.

 

Eski klasik tarzlarda aksesuar kullanınız.

Ürünler her ne kadar sürekli gelişse de bir kısmımız klasik ürünlerden yana. Öyle ki eski tarz aksesuarlar, mobilyalar ve dekorasyon ürünleri her zaman hoş bir ortam yaratmamız da yardımcı olmuştur ve olmaya devam ediyor. Bu yüzden mümkün olduğunca fazla aksesuar kullanmaya özen gösteriniz.

 

Bir diğer Yatak Odanıza Renk Katacak Duvar Kağıtları adlı yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Yatak Odanıza Renk Katacak 10 Duvar Kağıdı Fikri!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.