En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yatak Odanıza Renk Katacak 10 Duvar Kağıdı Fikri!

Genel 16 Haziran 2017

Yatak Odanıza Renk Katacak 10 Duvar Kağıdı Fikri!

Her geçen gün yenilenen ürünler ile birlikte, yeni fikirlerde üretilmektedir. Fikirlerin çoğunluğu bireylerin yaşamını kolaylaştırmak adına düşünülmüş ve bu yönde arge süreçlerinden geçerek tasarlanmıştır.

Duvar kağıtları, diğer ürünler gibi evlerimize farklılık yaratmak amacıyla üretilmiş olup, dekorasyon açısından bir çok aksesuarın yerine geçebilecek kapasitede bir üründür. HD duvar kağıtları, 3 boyutlu duvar kağıtları vb. gibi çeşitleri bulunur. Genellikle kaliteli; manzara, doğa, hayvanlar, atmosfer, bitkiler, insanlar, şehirler veya ülke fotoğrafları gibi içeriklere sahip görsellerden oluşturulur.Sebebi ise yukarıda belirtilen kategorilerin görsel açıdan bulundukları ortama kattığı hava daha farklıdır.Şimdi ise duvar kağıdı modellerine birlikte bakalım.

1- Denizi ayaklarınızın ucuna kadar getirmiş bir ürün. Her ne kadar gerçeğin yerini tutmasa da, psikolojik açıdan çok fazla rahatlatacağı kesindir.

2- Ay ile denizin aynı görselde olmasına bayılıyorsanız, bu görseli yatak odanızın duvarına bastırabilirsiniz.

3- Bir koy düşünün; ışıl ışıl, berrak bir su ve bu koyu baş ucunuzda düşünün…

4- 3 boyutlu duvar kağıtları bazen sizi bir mağaradaymış gibi hissettirebilir.

5- Yatağınızda uzanmışken, başınızın üzerinde dalgaların olduğunu düşünsenize.. Ne hissederdiniz?

Duvar kağıtları, ağırlıklı olarak manzara basılmış şekilde tercih edilir. Bazen bir koy, bnehir, deniz kıyısı, kayalar, dağlar, güneşin batışı, ay gibi bir çok manzara resimleri tercih edilir.Sebebi ise bu tarz resimlerin insanlar üzerinde psikolojik açıdan olumlu etkiler bırakmasıdır.Bu etkiler arasında; rahatlama, huzur, mutluluk gibi hisler yaratabilir.Tüm bunların dışında bazen bir aksesuar, ürün yada herhangi bir objenin görselleri tercih edilebilir.3 boyutlu duvar kağıtlarının en güzel yanı ise dilediğimiz görseli bastırabilmemizdir.

Duvar kağıdı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Görselin piksel bazında kalitesi çok önemlidir. Pikselleri iyi olmayıp baskısı yapılan ürünlerde ortaya kalitesiz bir kağıt çıkacaktır.-
  • Baskısı yapılacak olan ham maddenin kalitesi. Gerekirse biraz pahalı olanı tercih edip ürün kaliteli olmasına özen gösteriniz.-
  • Silinebilir olması. Eğer duvar kağıdı seçiminde silinebilir olmasını tercih etme şansınız varsa kesinlikle tercih etmelisiniz.-
  • Duvar ölçülerinize dikkat etmelisiniz. Münkünse bir ustayla ölçü almaya çalışınız.

6- Ormanının güneş ışıltılarını ayağına getirmiş farklı bir ürün daha. 7- Diğerlerinden farklı olarak yoğunluk ağaç dalları içeren konsept.

7- Diğerlerinden farklı olarak yoğunluk ağaç dalları içeren konsept.

8- Güzel duvar kağıtları arasında en çok hoşumuza gidenler arasında yer alıyor.9- Yatak odanıza farklı bir hava katmak istiyorsanız bu fikir tam size göre.

10- Taşlık sahili yatak odanıza taşıyabileceğiniz bir ürün daha.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.