En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Yan Sehpa Modelleri ve Fiyatları!

Ev Dekorasyon 21 Haziran 2017

Minik yan sehpa modelleri ile evinizi renklendirmeye ne dersiniz?

Evlerinizi şık gösterecek birçok etken vardır. Bunlardan bir tanesi de yan sehpadır. Yan sehpalar oldukça kullanışlı olduğu için her evde bir tane kesinlikle vardır. Genel olarak sehpalar sade ve düz tasarımlıdır. Lakin biz evini önemseyen kişiler için en şık yan sehpa modellerini sizlere tanıtacağız. Evlerinize daha bir renk katacak olan bu sehpa modelleri sayesinde birçok kişi tarafından beğeni kazanacaksınız.

  • Dirseklik İçin kullanabilirsiniz.

Ahşap bir şekil ve ters C görünümü sayesinde hem alandan tasarruf etmiş olacaksınız hemde şık bir görünüm kazanacaksınız bu sehpa modelinin dezavantajı ise her koltuk takımına uygun olmamasıdır. Eğer koltuk takımınızın ölçülerini iyi şekilde biliyorsanız kolaylıkla bu modelden temin edebilirsiniz. Eğer model çok hoşunuza gitmesine rağmen koltuk ölçülerinizi bilmiyor veya emin değilseniz size en yakın bir mobilyacıya yaptırabilirsiniz.

 

  • Kitaplıklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İçinde kitaplarınızı veya kahve fincanlarınızı da barındırabileceğiniz küçük bir yan sehpa istiyorsanız mutlaka bu üründen bir tane edinmelisiniz. Bu model oldukça şık şekilde tasarlanmıştır aynı zamanda içinde ki pembe renk ayrı bir şıklık katmaktadır. Kitap okumayı seven kişiler için daha fazla kullanışlı olacağından şüphemiz yok.

 

  • Çekmeceli modeller daha fazla kullanışlıdır.

Sehpanız birçok işlevi yerine getirsin istiyorsanız çekmeceli bir koltuk sehpası edinmelisiniz lakin bu sehpanın dezavantajı fazla portatif olmaması ve diğer modellere göre daha fazla yer kaplamasıdır. Avantaj olarak ise daha fazla eşya barındırabilirsiniz ve daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu yan sehpa modeli görünüm ve tarz olarak komodinleri andırmaktadır. Hem komidin hem sehpa olarakta kullanılabilir. Diğerlerine göre biraz daha pahalı bir üründür.

 

Yan sehpalar hakkında bi kaç önemli bilgilendirme yapalım.

Bu ürünler ufak ve az yer kapladığı için fiyat olarak uygundur. En önemlisi de fiyatlarına nazaran çok kullanışlı ürünlerdir.  Yan sehpa fiyatlarını merak ediyorsanız eğer, ortalama 100-1000 TL arasında değişmektedir. Elbette bu fiyattan daha fazlasını veya daha az bi ücret ödeyerek sehpa satın alabilirsiniz fakat bu fiyatlar genel olarak idealdir. 100 TL'den az fiyata alınan üründen pek de birşey beklememek gerekiyor. 1000 TL'lik ürün ise tamamen özel ürünler sınıfına girecektir. En fazla talep gören; İKEA Yan Sehpalarını inceleyebilirsiniz. 

 

  • Küçük Bölmeli ürünleri tercih ediniz.

Küçük bölmesi ve ince tasarımı sayesinde edinebileceğiniz en hoş yan sehpa modellerinden birisi diyebiliriz. Küçük kısma televizyon kumandası veya iki üç adet kitap sığdırabilirsiniz. Üst kısmında ise kahvenizi veya diğer eşyalarınızı koyabilirsiniz. Bu da dirseklik sehpası gibi koltuğa sıfır şeklinde tasarlanmıştır. Yani sizin koltuğunuza göre olması için ölçü ve ayarlarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Eğer ölçülerinizi bilmiyor veya emin değilseniz, bu ürünü evde dahil kendiniz yapabilirsiniz. Teknik bilgiden ziyade el becerisi isteyen bir ürün.

 

  • Çok portatif bir görselliğe sahip farklı bir model.

Bu sehpada aradığınız her şey mevcut diyebiliriz kahve ve çay bardakları için özel açılır bölmesi ve dirseğinizi dayamanız için üst kısmıyla oldukça şık durmaktadır. Aynı zamanda açılan kapağı sayesinde içinde kitap dergi ve birçok eşyayı barındırabilirsiniz. Bu sehpanın bir diğer özelliği ise prizi olmasıdır yani telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Tam olarak akıllı ürün adı altında kategorize edilebilecek bir model. Kullanışlılık konusunda en üst düzeyde tasarlanmış. Yani bir sehpada olması gereken herşey bu modelde mevcut.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.