En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Twitter’ın Ofis Mobilyalarını İnceledik!

Genel, Ofis Mobilyaları 26 Ocak 2017

Dünyanın en büyük ve en bilinen şirketleri mobilya konusunda ne kadar bilgili?

Twitter, dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biridir.  Merkezi San Fracisco, California ve Abd’de bulunuyor.  21 Mart 2006 yılında kurulan twitter, ortalama 350 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Dünyanın önde gelen şirketlerinin çalışma ortamları, ofisleri, toplantı ve seminer salonları genellikle karmaşık bir yapıya sahip. Sıkışık masalar ve sandalyeler, personellerin birbirine yakınlığı gibi bir çok unsur dikkate alınmadan kurulmuştur.

Twitter ofis tasarımı konusunda ne kadar başarılı? Birlikte inceleyelim.

1- Ofis girişlerinde bulunan danışmanların standı.

Düz sade ve geniş bir stant çalışması yapılmış. Girişlerde ki standların geniş olması her zaman daha iyidir. Herhangi bir kalabalık topluluk girişi söz konusu olduğunda ne kadar kullanışlı olduğunu anlayabilirsiniz.

2- Fast food, yemekhane, mutfak, oturma odası hepsi bir arada 🙂

Farklı bi tarz yaratılarak adeta bir kişinin tüm ihtiyaçları tek bir mekanda toplatılmış. Koltukların modelleri ve kullanılan malzeme dışında herhangi bir sorun göremedik.

3- Toplantı masası ve sandalyeler.

Büyük şirketlerin çoğunluğu özellikle ofis masaları tercihlerinde “beyaz” rengi tercih etmektedir. Ofis ortamında beyaz rengin tercih edilmesi yanlıştır.
“Beyaz, radyasyonun dağılmamasını sağlar ve tüm radyasyonu üzerinde toplar.”
Bu yüzden renk seçiminde dikkatli olup beyaz ve türevleri renkleri tercih etmektense daha kapalı ve koyu renkler seçmeliyiz.
Farklı desenler ile işlenen “t” harfleri gözümüzden kaçmadı 🙂

4- Twitter’ın misafir ve ziyaretçi odası.

Misafir odalarında dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsur kişinin konforudur. Hem koltuk hemde sandalye seçiminde doğru bi tercih yapılmış. Konforu ve tasarımıyla seçilen bu ürünler bizden tam puan aldı.

5- Ham toplantı masası ve modern sandalyeler.
5/1-

5/2-

Ham mobilyalar günümüzün trendlerinin en başında geliyor. Öyle ki Twitterın mobilyalarına kadar gitmiş. Sağlamlık, kalite ve tasarım açısından harikalar yaratan ham mobilyalar nerede kullanılırsa kullanılsın konumlandırıldığı yere farklı bir hava katıyor.

6- Toplu çalışma ortamları.

Diğer şirketlerin çalışma ortamlarına oranla twitterin mobilyaları ve ofis tasarımları seçimi daha doğru şekilde yapılmış. Personellerin çalışma masaları, birbirlerine olan uzaklık mesafeleri gibi bir çok kritere uyularak başarı bir çalışma ortamı gerçekleştirilmiş.

7- Twitterin mobilya konusunda kalite anlayışına bir kez daha inandık. Çoğu ürün ham ağaç yada mdf seçilmiş.

8- Başka bir ham ağaçtan masa ve tasarım harikası sandalyeleri.

9- Yemek masaları ve çalışma masaları

Personellerin rahat ve özgür çalışmasına önem verildiği her görselden anlaşılıyor. Bu şekilde ilerlenildiğinde işlerden daha fazla verim alındığının farkına varmış olmalılar.
Facebook’a göre ofis mobilyaları ve tasarımı konusunda kat be kat iyi olan twitteri tebrik ediyoruz.

Facebook ofis mobilyalarını buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.