Stressiz Bir Ev Dekore Etmek İster Misiniz?

Dar ve Uzun Oturma Salonlarının Tasarlanması

Harika Bir Çalışma Odası İçin İpuçları!

Orta Sehpalar ve Kullanımı

Orta Sehpalar ve Kullanımı

Ev Dekorasyon 3 Ağustos 2017

Orta sehpa satın alacaklar için püf noktalara değindik!

Bir salonun yada misafir odasında misafirlerinizi ağırlamak için kullanabileceğini küçük boyutlarda orta alanda bulunan sehpalar evin vazgeçilmez unsurlarıdır. Muntazam şekilde dekore edilmiş bir odaya yine cesur tercihlerde olabilecek bir sehpa kullanılmalıdır. Bu bir tablo gibi, benzersiz bir görsellikle donatılmış bir kahve, çay masası olabileceği gibi aynı zamanda farklı ihtiyaçlara da gerek olabilir.

“Orta sehpalar kullanım kolaylığına, dekora ve konfora destek sağlar.  Oturma alanlarındaki boşlukları doldurur ve ihtiyaçları karşılayabilen mobilya türleridir.”

Sehpa Modelleri Arasında Seçim Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sehpanın kullanılacağı oturma alanının ölçülerine uygun boyutta seçim yapılması dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Örneğin küçük bir salonunuz var ise  ince ayaklı sehpa tercihi ile ferahlık hissini korumuş olursunuz. Büyük bir oturma alanınız var ise cam sehpalar yada dekoratif desenli orta sehpalar ile bulunan bölümün dekorunu ön plana çıkarmış olur.

Kullanım alışkanlıkları da seçim yaparken önemlidir. Depolama alanı ihtiyacı var ise altı raflı bir sehpa seçimi ideal olabilir. Servis sehpası içinde bulunduran modeller de kullanım açısından kolaylık sağlar.

Sehpa Düzenleme Teknikleri

Dekorasyonu güçlendirmek için bazı düzenleme tekniklerine dikkat edilmesinde fayda var. Oturma alanının ortamına uygun şekilde düzenleme yapılmalıdır.

Ruhu dinlendirmek isteyenler için kokulu mumlar ile orta sehpalarını çeşitlendirebilirler.

Kitap dostu bir kişi iseniz sevdiğiniz kitap koleksiyonun bir bölümünü camlı ve bölmeli bir sehpada cam altına koyarak kitap sevgisini bir görselliğe dönüştürebilirsiniz.

Odanın dekoruna uygun bir vazoda çiçeğin sehpa üzerinde sergilenmesi ortama bahar kokusu katacağı gibi rahatlatıcı bir ortam sunacaktır. Yeşil bitki görünümlü çiçekler de tercih edilebilir. Sade ve tek saksı yada vazo bitkilerini sehpanın ortasında tek başına sergilemek sadelik açısından güzel görünüm kazandıracaktır.

Ahşap dekoratif bir sehpanız var ise doğal objeler ile süsleme yapılabilir.

Sehpanızın üstüne tepsi koyarak tepsinin içini mum, kavanoz, kitap gibi görseller ile çeşitlendirerek düzenli ve hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Tepsinizi dekoratif olarak tercih ederseniz, görsellik açısından ortamın dekorasyonuna güç katacaktır.

Koltuk takımınızın rengini sade ve yastıklarının mavi deniz esintili bir odaya hakim olduğunu düşünürsek en güzel tasarımla mavi tonlarda bir puf sehpa kullanılabilir. Üzerine de deniz kabukları ve deniz objeleri içeren birkaç küçük objeler ile sehpanızı ve odanıza deniz esintisini getirebilirsiniz.

Zıt renkler tercih etmek modern dekorasyonda hep anlatılmıştır. Sehpa koyu renklerde ise beyaz ve nötr renk, sehpanız açık tonlarda ise siyah ve koyu renkli masaüstü objelerine yer verin.

Eğlenceyi seven biri iseniz ve etrafınızda eğlenceli insanlar var yada çocuğunuz var ise sehpanızın üzerini eğlenceli objeler koyarak eğlendirici olabilirsiniz. Örneğin renkli küp oyunu, kelime oyunu, domino gibi eğlenceli oyunlar konulabilir. Yada çocuklu aileler olan bir çevreye sahip iseniz çocukların oynayabileceği küçük aktivite alanı yaratabilirsiniz.

Bir diğer mobilya ürünü olan yan sehpalar hakkında bilgi almak için tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.