En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Ofis ve İşyerleri İçin Dekorasyonun Önemi

Ofis Mobilyaları 13 Temmuz 2017

Ofis Ve İşyeri Dekorasyonunun Önemi

Ofis ve işyeri dekorasyonu diğer dekorasyonlara göre çok farklıdır. Dikkatli düzenlenmelidir. Çalışanlar için günün yarısını ofiste geçirdikleri için iç açıcı, dinamik ve aydınlık bir ortam düzenlenmelidir. Çalışırken dikkatin dağılmaması ve enerjik olması, ofisin dışarıdan gelen seslerden ve gürültüden korunması için gerekli tedbirlerin alınmış olması lazım. Ayrıca çalışma masası, sandalye, dolaplar ve raflar gibi ofisin ihtiyacına göre yapacağınız işi yansıtacak şekilde aşırıya kaçmadan düzenli ve rahat bir çalışma ortamı hazırlamak gerekir. İŞ görüşmeleri için gelecek misafirlerin rahatının sağlanması ve memnun ayrılmaları için yapılacak olan bu hazırlık dekorasyonunun ilk yapılması gereken aşamasıdır.

Bir işyerinde dekorasyon, firmaların kimliğini gösteren en önemli araçtır. Bu yüzden firmalar kimliklerini yansıtacak uygun dekorasyon tercih ediyor. İşyeri ve ofisinizi ne kadar firmanızı göstermek için tasarlasanız da çalışanların rahatlığı da çok önemlidir. Bu yüzden çalışanların motivasyonu için rahat ve ferah bir ortam hazırlanmalıdır.

Toplantı Odası Dekoru Nasıl Olmalıdır?

İşyerinin, ofis bölümlerinin olduğu gibi bazı firmalar da iş görüşmelerini ve çalışanlarla yapılacak toplantı için daha rahat ve sessiz bir ortam tercih ederler. Toplantı odasının dekorasyonu için doğru parçaları ve mobilyaları seçmek işinizi en iyi şekilde yapmanızı sağlar. Birçok firmanın siyah ve beyaz renkli mobilya tercih etmesi sade olmayı sevenler içindir. Aslında bu renkler her ne kadar çoğunluğun tercihi olsa da sıcak renkler seçilmesi ortamı daha enerjik bir hale getirecektir.

Klasik bir tarz dışına çıkmak isteyenler için birçok mobilya tasarımı vardır. Örneğin renkli sandalyeler ve tarz görünümlü masalar modern toplantı odası için farklı bir görünümle herkesi büyüleyecektir.

Çalışanlar İçin Rahat Bir Ofis Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Ofiste tercih edilecek mobilyaların karışık bir görünüm yaratmamasına dikkat etmelisiniz. İşinizin ağırlığını yansıtacak renkler tercih etmelisiniz. Deri koltuk seçimi her ne kadar ofislerin vazgeçilmezi olsa da çalışanların rahat bir şekilde oturarak işlerini yapmaları önemlidir. Bu yüzden koltuk seçerken deri ve rahat bir koltuk seçimine dikkat etmeli. Aydınlatma çok önemlidir. Aydınlık ferah bir ortam çalışanlar için önemli bir ayrıntıdır.

Masa seçiminde ise yapacağınız iş için yeterli boyutta ve kullanışlı masa tercih etmelisiniz. Mesela, u tipi masalar projeleri olan veya birden çok evrakla çalışmak için kullanışlı olacaktır. Temizliği rahat ve leke tutmayan mobilya tercih edilmeli. Dayanıklı cam masalar da hoş görünümden dolayı tercih ediliyor. Damperli cam özelliği vardır. Cam üzerine yapıştırma desenler de kullanılabiliyor. Böylece çizilmeden korur ve daha uzun ömürlü olmasını sağlarsınız.

Raf ve dolap tercihleri firmaların yaptığı işe ve dosyalama sistemlerine göre tercih edilmeli. Çünkü fazla dolap ve raf ofis içinde karışık ve yorucu bir görüntüye sebep olabilir.

Mobilya seçiminde titiz davranılmalı, işinizin kimliğini ön planda tutmayı unutmayın. Avukatlık ofislerinde fazla dosya muhafaza edileceğinden raflı dolaplar ve geniş çekmecelerin olduğu ve kahverengi, kırmızı ve beyaz tonların bulunduğu profesyonel bir tarzda dekor yapılması ciddi ve ferah bir görünüm için idealdir. Grafik tasarım yapan bir firma sıra dışı mobilyalar ile ofisin görünümüne renk katmalıdır. Elektronik içeren bir işyeri ise teknolojik aletleri saklayabilmek için yeterli dolaplarının olması gerekir. Yani doğru mobilya seçimi önemlidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.