En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Genel, Ofis Mobilyaları 14 Ocak 2017

Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli?

 Her ofis çalışanı ofislerinde rahat ve özgür olmayı ister. Eğer ki çalışanlar rahat ve özgür değilse, ortamda sürekli negatif bi enerji vardır. Bunun sonucunda yapılan işten negatif sonuçlar alınır ve personellerin çalışma istekleri minumum seviyeye iner. Hal böyle oluncada bir müddet sonra şirketlerin zarar görmesi kaçınılmazdır.

 Olaya birde sağlık boyutunda bakmak gerekirse; sıkıcı, dar, kapalı güneş görmeyen, hava almayan, çok kişinin çalıştığı ufak ofisler sağlık açısından çok zararlıdır. Zararı minimum seviyeye indirmek için öncelikle büyük ve ferah ofisler tasarlamalı, güneş gören hava alan ofisleri tercih etmeliyiz.

 Hem şirketiniz hemde personelinizin sağlığını düşünerek bir ofis kurmayı düşünüyorsanız ipucu ve önerilerimizi dikkate almalısınız.

 

 

  • Farklı renkler tercih edin,

 Renkler enerjiyi etkileyen en önemli unsurların başında gelir. Simsiyah karanlık bi ofiste çalıştığınızı hayal edin? Sonuçlar hiç iç açıcı olmayacaktır. Bu yüzden ofis dekorasyonunda ve genel olarak tasarımlarda renklerin önemi büyüktür.
 Canlı, nötr ve sıcak renkler seçmeniz; personel sağlığı, iş verimliliği ve ofislerinize gelen müşteriler açısından iyi olacaktır. Renk seçiminde tercihlerinizi bu şekilde yaptığınızda geri dönüşler daima olumlu olacaktır.
 Ofislerde renklendirme yaparken marka algınızı karşı tarafa yansıtmasına ve logo renkleriyle uyumlu olmasına dikkat ediniz. Potensiyel müşterileriniz ofisinize girdiği anda onun bilinçaltına markanızı işlemelisiniz.

  • Karmaşıklıkları ortadan kaldırın,

 Günlük kullanılan araç ve gereçlerden örnek vermek gerekirse;
içilen kahve bardaklarının boş şekile masada durması, kullanılmayan kağıtların masalarda durması, fazla kalemlerin kalemliklerde toplu şekilde durmak yerine sağda solda durması gibi kriterler karmaşıklığa neden olur. Karmaşıklıkda diğer unsurlar kadar önemlidir. Stres, beyin yorgunluğu ve odaklanmada zorlanmalara neden olabilir.

 Yapmanız gerekenler çok basit. Kalkması gereken evrakları, dosyaları, kalemleri yerine kaldırın, boş kahve bardaklarını kahvenizi içtikten sonra mutfağa koyun. Unutmayın başarılı olmak içinde düzenli çalışmak gerekir. Düzen ofiste en önemli unsurlardan biridir.

  • Ofis araç gereç ve mobilyalarınızı doğru konumlandırın

 Doğru konumlandırma ile ilgili birçok uzman mevcut. Fakat eşyalarınızı doğru konumlandırmak için uzman olmanıza gerek yok. Bi kaç kriteri bildiğiniz sürece bu konuyu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak;
Sandalyeler kapıların arkasına veya yakınlarına, yol üzerine koyulmaz. Sandalyeler duvara yaslanık biçimde uygun biyere koyulmalıdır. Aynı şekilde ofis mobilyalarınızı da özellikle yol üzerlerine, sık kullanım alanlarına ve ofis ortasına koymayınız. Duvarlara yakın yerlere konulan ofis mobilyaları hem kullanım alanı hemde kullanışlılık açısından önemlidir.

  • Duvarları süsleyin

 Ofislerde başarı elde etmek en başta da dediğimiz gibi çalışanın psikolojisini ve enerjisini en üst düzeyde tutmayla elde edilir. Aksi takdirde ise hataların ve başarısızlıkların kitabını yazabilirsiniz. Duvarlara asacağınız; tablo, resim, saat gibi dekor aksesuarları çalışanlara enerji verir. Asacağınız ürünlerin manzara ve renkli tablolar olmasına dikkat ediniz.
Ayrıca ofisinizde herhangi bi duvara asacağınız büyük bir logoda çalışanlar üzerinde olumlu etkiler yaratttığını söyleyebiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.