En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

“Ocak Mobilya Fuarı” Tasarım Ödülleri

Genel, Sektörel Haberler 13 Ocak 2017

İngilterede düzenlenen mobilya fuarında en iyi tasarım ödüllerini almaya hak kazanan firmalar ve modeller açıklandı.

 

 Nec’de düzenlenen “Ocak Mobilya Fuarı” mobilya sektöründe dünyanın önde gelen firmalarının katıldığı bir organizasyondur. Bu fuar hem katılımcı firma sayısıyla hemde ürün kapsamı bakımından en önemli fuarlardan biridir.

 Geçtiğimiz haftalarda Pazar günü açılıp toplamda 4 günlük süre ile açık kalan bu etkinlik, 500 firma ile ziyaretçilerine hizmet verdi. Fuara katılan 500 firma mobilya sektörünün tasarım, üretim ve finans konularında öncülerinden sayılmakta. İngilterede düzenlenen fuarda: dünya genelinin önde gelen; mobilya, koltuk, kumaş, aksesuar ve aydınlatma gibi ürünlerin üreticileri yer alıyor. Her bir ürün kategorisi için onlarca farklı marka bulunmakta. Aynı zamanda ağırlıklı olarak Almanya, fransa , Portekiz, İtalya, Polonya, Belçika ve Uzakdoğu gibi ülkelerin en önemli mobilya markaları bu fuarda yer almaktadır.

 Mobilya fuarının ziyaretçi profili ise;
Perakendeciler, oteller ve restoranlar, iç mimarlar, misafirperverlik, mimarlar ve geliştiricilerin yanı sıra yerel yönetimler ve kamu sektörüde yer almaktadır. Fuar hakkında yeterli bilgi verdiğimizi düşünerek ödüller bakalım 🙂

YATAK ODASI KATEGORİSİ

1- Mobilyalarda yeni moda doğal görünümlü boya veya ham ağaç modelleri.

 Bu sene hızlı bir çıkış yaparak trend haline gelen doğal görünümlü mobilyalar müşterilerinin ilgisini daha fazla çekiyor. Öyle ki mobilya yarışmasında derece alarak 1. oldu 🙂

 

2- Ham ağaç desenli parlak krem mobilya.

 Tasarım yönünden farklılık yaratılmış ve sürgülü dolap kapakları kaldırılmış. Orta bölüm açık bırakılar raflar ve dolaplar eklenmiş. Derece almasının en büyük sebebi gardropta ki kapakların dağılımı ve orta kısımda ki boşluk

 

3- Büyük ve geniş başlıklı yatak.


Dolgun döşemeleri ve geniş hacimiyle dikkat çeken bu yatakda derece alan ürünlerden biri.

 

4- Siyah ve beyaz uyumu.Tasarım resmen siyah ve beyazın uyumunu bize tekrar gösterdi. Ayaksız komodinler ve sürgüsüz dolap kapakları ile farklı bi tarz yaratılmış

 

YEMEK ODASI KATEGORİSİ

5- Bu ürün neden ödül aldı bilemiyoruz. Fazlasıyla standart. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

6- Görsel olarak ağır ve nostaljik bir hava savuran konsol ve masa.

Bu ürünün derece almasını bizde bekliyorduk. Buram buram işçilik kokuyor. Kendi tarzını oluşturmuş hakeden ürünlerden biri.

 

 

7- Ayakları ile dikkat çeken masa.
Standartların dışına çıkılarak üretilmiş bu masa en çok ayakalrıyla dikkat çekiyor. Farklı düşünmüşler ve ödülü haketmişler.

 

8- Masa ayakları ve sandalyelerin uyumu

 Ürünlere ödüller verilirken ürün tek olarak değerlendirilmiyor. Ana ürünü tamamlayan yan ürünlerde ba alınıyor ve görsellik, kalite ve kullanabilirlik açısından değerlendiriliyor.

 

9- Ham aksesuarlar ve ham görünümlü ürünler.
Ufak masa ve masa ile uyumlu bir raflı aksesuar.

 

10- Naif desenli şifonyer.

Fazla klasik gibi dursada gerçekten başarılı bir ürün.

 Hem naif bir görünüşe sahip, hem işçilik açısından kaliteli hemde renk açısından kulplarıyla uyumlu olan bu şifonyerimiz ödülü gerçekten haketmiş.

 

DEKORASYON KATEGORİSİ

11- Farklı renklerden oluşturulmuş bu oda görsellik açısından kaliteli bir konsept olmuş.

 

12 – Renkli halılar bu yılında diğer trendlerinden biri. Evinize sereceğeniz renkli halılar, eviniz için farklılık yaratacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.