En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Muhtemelen İlk Kez Göreceğiniz Kitaplık Önerileri

Ev Dekorasyon 8 Kasım 2016

Kitapların insanlar üzerinde etkileri büyüktür. Bu etkilerin en başında gelen ruha kattığı yararlardır. Kitap okumak tıpkı müzik dinlemek gibi ruhu dinlendirir, kişiye haz verir. Kitap gösteriş için okunmaz. Günümüzde kitaplıkları dolu çok insan olsada acaba bunlardan kaç tanesini okumuştur? Amacımız kesinlikle kitaplık fikirleriyle kitaplık oluşturup, dekorasyon amaçlı kullanmanızı sağlamak değildir. Bunu kesinlikle istemeyiz. Oluşturduğunuz kitaplıkta dekordan daha çok, kitapların içeriği önemlidir. Bu yüzden dekorasyona önem verdiğiniz kadar, hatta daha fazlasını kitap okumaya vermeniz bizi daha çok sevindirecektir. Herkes gibi sizinde kitaplık hayaliniz varsa; kitaplık fikirlerine, kitaplık dekorlarına ve bu alanda bilgili kişinin tecrübelerine ihtiyacınız vardır. En güzel, en dolu, en huzur verici kitaplık hazırlamanız için size yardımcı olmaya çalışacağız.

1- Maliyeti biraz fazla olsada, görsel açısından en iyi kitaplık fikirlerinden biridir. 4 adet sunta kare şeklinde monte edilmiş. Bu kareler gittikçe ufaltılarak bu kitaplık şeklini elde etmişler.

2- Ağaç dallarından esinlenerek oluşturulan bu kitaplık, maliyeti fazla olmasa da, çok fazla emek isteyecektir.

3- Odanın bir duvarını komple kitaplık için ayrılmış. Ciddi emek ve maliyet gerekebilir. Ki bu kitaplığı oluştursanız dahi, doldurmakta sorun olacaktır.

4- Dekorasyon açısından harika bir kitaplık olmuş.

5- Yine ağaçtan esinlenerek yapılmış olan bu kitaplık, özellikle rengiyle dikkat çekiyor.

6- Başka bir ağaçtan esinlenilen kitaplık. Yeşil kitaplık diğerlerine göre biraz kötü görüntüye sahip.

7- Haritadan esinlenilerek yapılan bu kitaplık, görülmeye değer.

 

8- Ahşap görünümlü hoş bir kitaplık daha.

9- Su borularından yapılmış kitaplık görümüş müydünüz? Tabiki de hayır. Bundan sonra gördüm dersiniz! Siyaha boyanmış su borularından harika kitaplık dekor fikri oluşturulmuş.

10- Buda esneyen kitaplık. Her an düşecek korkusu sarabilir!

11- Herşeyi, tek varlığı kitap olan kişiler için aslında kitaplık pek sorun değil! Zira onlar istedikleri yere kitaplık oluşturabilirler.

12- Deniz manzaralı odanız var ve içerisinde bir kitaplık ve 10’larca kitap  var! Sizce nasıl bi ortam?

13- Yine ağaçtan esinlenilmiş bir kitaplık. Fakat daha kullanışlı gözüküyor.

 

Bonus:  Hem işçiliği, hem emeği, hem maliyeti kolay olan bu dekoru kesinlikle denemelisiniz. Sonra “vay efendim kitaplığım yok” demek yok!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.