En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Muftak Dekorasyonunda Püf Noktalar!

Ev Dekorasyon 30 Haziran 2017

Mutfak Dekorasyonunun Önemi

Mutfak özellikle kadınlar için en önemli odalardan bir tanesidir. Bir evin nerede ise tüm ihtiyaçları mutfakta bulunmaktadır. Mutfakta birçok küçük eşyalar mevcuttur. İyi bir dekorasyon yapılmayan mutfak her zaman dağınık ve göz yorucu olur. Bu nedenle ev sahipleri mutfak dekorasyonlarına diğer odalara oranla daha fazla önem ve özen göstermeleri gerekir. Evinin şefi olmak isteyen kadınlar, mutfaklarına kendi tarzlarını yansıtabilmelidirler. Kendi tarzı ve bir sitil sahibi olan mutfaklar hem kullanım kolaylığı açısından hem de şık görünümü açısından her zaman bir adım önde olacaktır. Bu nedenle yeni evlenen ya da yeni ev kuracak olan kişiler mutfak dekorasyonlarına daha fazla önem göstermelilerdir.

Küçük Mutfaklarda Dekorasyon

Birçok apartman dairesinde mutfaklar küçüktür. Kişiler genelde mutfak dekorasyonlarında oldukça zorluk çekerler. Tüm küçük mutfaklar için doğru dizayn edilen ve doğru konumlandırılan mutfak dolap ve mobilyaları sayesinde mutfak küçükte olsa hem kullanışlı hem de oldukça göz dolduran alanlar haline gelecektir. Bunun için ev sahipleri küçük mutfaklarına yapılacak birkaç tane iyi fikir sayesinde daha kullanışlı ve stil sahibi olan mutfaklarda kavuşabilirler.  Küçük mutfaklarda ev sahipleri tavan da dahil tüm duvarları kullanabilirler. Örneğin; tavan için tasarlanmış mutfak askıları dar ve küçük mutfaklarda cankurtaran özelliğe sahip olacaktır. Bunun yanında boş mutfak duvarlarına dekoratif aynı zamanda kullanıma hazır bir raf ya da raflar konumlandırabilirler. Böylece duvarlar boş kalmamış olurken aynı zamanda da birçok eşya raflar sayesinde karışıklıktan da kurtulmuş olacaktır. Bunun yanında küçük mutfaklarda kullanılacak mobilya ve dolaplar her zaman açık renkli olmalıdır. Açık renk dolap ve mobilyalar her zaman hem kişilere sakinlik verir hem de mekanı daha geniş ve ferah gösterecektir.

Mutfağınızı Kendinize Dinlenme Alanı Yapabilirsiniz

Günümüz iş yaşamı, şehir hayatının getirdiği hız gibi nedenlerle kişiler kendilerine vakit ayıramayabilirler. Bunun için evin bir odasını kendiniz için dinlenme alanı yaptığınız takdirde hem dinlenmiş olacaksınız hem de huzur veren bir ortama da kavuşabilirsiniz. Mutfaklar her zaman kişilere huzur veren ortamlardandır. Bunun için ev sahipleri mutfaklarının bir köşesini kendileri için kahve içecek bir alan yapabilirler. Bunun için gerekli olan tek şey birkaç mobilya ve bir adet koltuk olacaktır.

Mutfakta Sevilen Renkler

Mutfak mobilyalarında ve dekorasyonlarında genelde mavi ve beyaz renkler tercih edilir. Fakat ev sahipleri standartlara bağlı kalmak zorunda değildir. Bunun yerine mutfakta kendilerini nasıl özgür hissediyorlarsa o renkler ile mutfak dekore edilebilir. Mutfakta renk uyumu aranması gereken şartlardan da değildir. Yani kişiler karmaşık renkleri de bir arada kullanabilirler. Mobilyalarında karmaşık renkler kullanacak olan kişiler mutfak duvarlarında mutlaka beyaz rengi tercih etmelidir, çünkü karmaşık renkler ile beraber duvarlar da renkli olursa bu ev sahiplerini yoracak ve negatif bir etki yaratacaktır.

Özellikle yurdışı mutfak dekorasyonlarını merak ediyorsanız aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.