En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Modern Mutfak Yaratmak İçin 6 Öneri!

Ev Dekorasyon 12 Temmuz 2017

Modern bir mutfak yaratmak için 6 öneri!

Mutfaklar özellikle yaz aylarında kullanımı daha fazla olan alanlardır.  Durum böyle olduğunda ise mutfak dekorasyonuna daha fazla özen göstermeliyiz.

Modern bir mutfak yaratmak için neler yapabiliriz?

  • Mutfağınızın boyutunu öğreniniz.

Yapacağınız konumlandırmalar ve dekor için mutfak alanının büyüklüğünü bilmeniz çok önemlidir. Bu bilgi doğrultusunda alanınıza uygun olan ürünleri tercih etmeli ve buna göre konumlandırma yapmalısınız. Mutfak alanınız yeterince büyükse ek olarak aksesuarlar, dolaplar ve raflar satın alabilirsiniz.

  • Renk tercihlerinde modern renkler tercih ediniz.

Genellikle beyaz ve siyah ağırlıklı renkler kullanılmaktadır. Mutfak dekorasyonu için tatmin edici sonuç almak istiyorsanız renk konusunda cesur davranmalısınız. Daha önce kullanılmamış ya da dikkat çekici renkler kullanmanız olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Özellikle renk seçimleri kişiler üzerinde psikolojik etkiler bıraktığı için doğru renk seçimi sizi rahat ve huzurlu hissettirebilir. Ayrıca kullanacağınız ters renklerde şık bir mutfak için pozitif etki yaratabilir.

  • Şuan trend olduğu gibi gelecektede ahşap ve ham ağaç modeller popülerliğini devam ettirecek.

Kalite ve sağlamlık konusunda ahşap ve ham ağaç mobilyalar tartışmasız lider konumdadır.  Uzun yıllar kullanabileceğiniz gibi, görsel açıdan da harika ortamlar yaratabilirsiniz. Özellikle ham ağaç mutfak dolapları ile beyaz renk uyumu mükemmel bir ortam oluşturabilir. Duvarlarınızı beyaza boyayıp mutfak dolaplarını ise ham ağaçtan yaptırabilirsiniz.  Her ne kadar maliyetli olsa da tamamen göze hitap edecek ve görenlerin hayran kalmasını sağlayacaktır.

  • Masa ve sandalye seçimi en önemli hususlardan biridir.

Masa ve sandalye modeli birbirine ne kadar uyum sağlıyorsa mutfak dekorasyonunun kalitesi o kadar güzel olacaktır. Ufak ve şık bir masa ile yüksek tasarımlı bir sandalye kombinesi ile harika bir görsellik ortaya çıkarabilirsiniz.

  • Tezgah tercihlerini mutfak dolaplarından bağımsız yapın.

Bir diğer önemli hususlardan biride tezgah tercihleridir.  Renk olarak mutfak dolaplarından bağımsız bir renk tercih etmeniz şık bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Örnek olarak ahşap mutfak dolaplarına açık mavi pastel rengini kombin ettiğiniz de tamamen göze hitap eden bir mutfak dekorasyonu yaratabilirsiniz.

  • Aksesuar seçiminde göze hitap edecek ürünler tercih edin.

Özellikle kadınlar mutfaklarda çok fazla aksesuar kullanmaktadır. Gerek ihtiyaç doğrultusunda gerekse mutfak dekorasyonuna görsellik katmak amacıyla bir çok ürünler kullanır. Raflar, ufak kavanozlar, resim çerçeveleri gibi ürünleri tercih ederken açık renkli olanları satın almalısınız. Renklerin göze hitap etmesine dikkat ediniz. Ayrıca boyut olarak çok büyük ürünler tercih etmekten kaçınınız.

Başarılı bir dekorasyonun yolu cesur olmaktan ve iyi fikirden geçer. Farklı ürünleri farklı renkler ile kombine edip cesur davranabilirseniz, farklı düşünürseniz mutfak dekorasyonu konusunda başarılı olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Önemli olan tek şey farklı düşünüp, cesur davranmaktır!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.