En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Modeko İzmir Mobilya Fuarı 2017

Sektörel Haberler 3 Mart 2017

Mobilya sektörüne her yıl olduğu gibi bu yılda can vermeyi amaçlayan Modeko Mobilya Fuarı 01.03.2017 tarihinde açıldı.

28. kez ziyaretçilerine kapılarını açan Modeko İzmir Mobilya Fuarı, 5 Mart tarihine kadar hizmet vermeye devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda mobilya sektörünü canlandırmayı planlayan Modeko, 2017’de trend olacak ürünlerin bu fuarda sergileneceği belirtildi. Mobilya sektörünün önde gelen seçkin isimlerinden 350 marka fuara katılım sağladı.

Modeko İzmir Mobilya Fuarına Neden Katılmalıyım?

Tüketici yönünden baktığımızda, yaz sezonu yaklaşırken firmalar yaz sezonuna özel tasarlanmış ürünlerini sergilerler.  Fuarda sergilenecek olan ürünler o yılın trendleri olma ihtimalleri çok yüksektir. Bu sayede 2017 trend mobilyaları önceden keşfedebilir ve satın alabilirsiniz.

  • Üretici yönünden baktığımızda ise: Modeko’ya katılmanız için en büyük nedenlerden biri markanızın bilinirliğini güçlendirmenizdir.  
  • Fuar, genel anlamda sektörün liderlerini barındırdığı için bu fuara katılım markanızın kimliği açısından büyük yararlar sağlayacaktır.
  • Rakiplerinizi analiz etmenin en iyi zamanı ve yeri fuar zamanıdır.Tüm rakipleriniz en iyi tasarımları ve ürünlerini sergilerler.  Bu sayede hatalarınızı ve eksiklerinizi görebilirsiniz.
  • Müşteri pörtföyünüzü geliştirme fırsatını yakalayabilir ve markanız için uzun vadede yarar sağlayacak bağlantılar kurabilirsiniz.
  • Yurtiçi ve yurtdışında ki distribütör firmalarla buluşma şansı yakalayabilir ve anlaşmalar yapabilirsiniz.

“Tüm bunlar katılım için yeterli sebepken bunun dışında daha bir çok sebep mevcuttur.”

Modeko İzmir Mobilya Fuarı Ziyaretçi Profili Kimlerden Oluşur?

Toplamda 28 kez düzenlenen fuarda, bu zamana kadar katılımların ortalamaları alınarak bir ziyaretçi profili çıkarılmıştır.  Bu profil; %9 Zincir Mağazalar, %7 Distribütörler, %13 Toptancılar, %7 İthalatçılar, %18 Mobilya Mağazaları, %9 İhracatçılar, %6 İç Mimar ve Dekorasyoncular, %2 Proje Bazlı Çalışan Şirketler
, %12 Özel Satın Almacılar, %7 Mimarlar, %4 Bayiler, %5 Oteller gibi ağırlıklı olarak ticaret amaçlı ziyaretçiler yer alıyor.

2016 Modeko İzmir Fuarında Neler Oldu?

  • 2016 yılında 27. kez düzenlenen ve hedeflerine başarılı bi şekilde ulaşan Modeko İzmir Fuarı, 32 farklı ülkeden 1.109 ziyaretçi ağırladı.
  • 2016 yılında düzenlenen fuarda bir yıl öncekine göre yabancı katılım sayısı %30 oranında artmıştır.
  • Aynı şekilde 2016 yılında düzenlenen fuar istatistiklerine göre bir önceki yıla oranla katılımcı grupları ve ürün gruplar artmıştır.  
  • Ortalama 250 katılımcı sayısı 2016 yılında 300+ katılımcıya ulaşmıştır.

“Modeko İzmir Fuarı bu istatistiklerle birlikte her yıl geliştiğini ve sektörün önemli fuarları arasında olduğunu göstermektedir.”

Modeko İzmir Mobilya Fuarı 2017’de Sergilenecek Olan Ürün Grupları Nelerdir?

Her mobilya fuarında olduğu gibi bu fuardada; yatak ve baza üreticileri, avangard, modern, klasik mobilya üreticileri, masa sandalye ve oturma grubu üreticileri, ofis, bahçe vb. mobilyası üreticileri, genç, çocuk ve bebek odası mobilyası üreticileri ürünlerini sergileyecekler.
Bu ürünlerin haricinde, yan malzeme, aksesuar gibi ürünlerin üretimini yapan firmalarda ürünlerini sergileyecekler.

Mobilya Fuar Alanına Nasıl Gidebilirim?

Modeko yöneticileri bu konuda güzel bir davranış yapmış ve fuar alanına ücretsiz otobüs servisi hizmeti sunuyorlar.
Aşağıda paylaştığımız görselden detaylarını öğrenebilirsiniz.

 

Yakınlarda ziyaretçilerine kapılarını açacak olan İnegöl Mobilya Fuarı Hakkında Detaylı Bilgi Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.