En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Mobilya ve Dekorasyonda Feng Shui Sanatı

Mobilya ve Dekorasyonda Bir Sanattır!

 İnsanoğlu 3.000 yıldan beri evlerini ve ofislerini süslediklerini, dekore ettiklerini ve farklı tarzlar yaratmaya çalıştıklarını biliyoruz. Hal böyle olunca bu alana kendini adayan uzmanların olması da kaçınılmazdı. Her ülkenin farklı gelenek ve tarzları olsa da, ilk olarak Çin’de ortaya çıkan Feng Shui sanatı tüm dünyada benimsenmiş durumda. Günümüzde çoğu dekorasyon uzmanı, tasarımcılar ve iç mimarlar bu yöntemi biliyor ve ona göre seçimler yapıyorlar. Peki?

 

Feng Shui sanatı nedir? 

 Fenk Shui, genel olarak belirli bi mekandaki enerjiyi ortaya çıkarmak ve bu enerjiyi dengelemek adına kanıtlanmış çalışmalar yapan bir kavramdır ve sanattır. Bu alanda kullanılan Feng Shui yöntemleri sanat olarak kabul ediliyor. Feng’in amacı sağlıklı ve özgür ortamlar oluşturabilmek. Kısacası size mobilya ve dekorasyon önerileri sunuyor

 Çincede Feng rüzgar, Shui ise sağlık anlamına gelmektedir. Sanatın genel olarak amacı doğayı tam olarak anlamak, enerjileri ortaya çıkarmak ve sağlıklı ortamlar yaratmak. Evlerimizde, ofislerimizde ve düzenlenen her alanda bu sanatı kullanabiliriz.

Feng Shui Sanatını Nasıl uygularım?

 Feng sanatının bir çok ilkeleri vardır. Biz yalnızca konumuz olan mobilya ve dekorasyon açısında inceleyeceğiz.

Fazlalıklardan kurtulun,

 Mobilya ve dekorasyona dair fazlalık ne varsa kurtulun. Gereksiz ürünler karmaşıklığa neden olur ve pozitif enerjinin ortaya çıkmasını engeller. Buda sizde sıkıntı, stres ve huzursuzluk gibi sorunları yaratabilir.

Neyi nereye koyacağınızı bilin,

 Mobilyalarınızı nereye koyduğunuz çok önemlidir. İçeri girdiğinizde alanın serbest ve rahat dolaşılabilir olması size özgürlük hissi verecektir. Bu sayede psikolojik açıdan pozitif sonuçlar alacaksınız.

Hangi rengi nerede kullanacağınızı bilin,

 Her rengin kendine özel karşı tarafa hissettirdiği anlam vardır. Bilmeyenler için kısaca açıklayalım.

-Kırmızı: Kırmızı her zaman güçlü bir renk olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra zenginlik, lüks, sevgi, aşk, tutkuyu ve uyarılmayı temsil eder.
– Turuncu: Aktifliği, girişkenliği ve neşeyi temsil eder.
– Sarı: Her ne kadar göz yorucu olsa da mutluluğu ve gülen yüzleri temsil eder. ( klavyelerimizde ki emojilerin sarı olmasından anlayabiliriz)
– Mor: Sakinleştirici, yatıştırıcı, maneviyatı temsil eder.
– Yeşil: Değişim büyüme esneklik hissi verir.
– Mavi: Güvenirlik ve saygı hissi verir

Onarımları ve düzenlemeleri olay anında yapın

 Onarılcak veya düzenlecenek yerleri derhal onarın. Bozuk, göze batan, girintili ve çıkıntılı ürünler, duvarlar size her zaman negatif enerji verir.

Çiçek ve bitkileri arttırın

 Ofisleriniz de bulunan çiçeklerin sayısını arttırmak performans hızınızın artmasına neden olur. Doğada nasıl özgürsek bulunduğumuz yerde de öyle hissetmemize neden olur. Bunun yanı sıra bulunduğumuz ortamlarda çiçek bitki bulundurmak sağlık açısından da önemlidir.

Aynalar yerleştirin,

 Aynalar ortamlara pozitif enerji yayar. Bu yüzden abartmamak şartıyla bulunduğunuz ortamlara ayna yerleştirebilirsiniz.

Mobilya ve diğer ürünlerin keskin köşelerinden kaçının,

 Herhangi bir kazaya sebep olmaması için özellikle mobilya seçiminde keskin olmayan daha yuvarlak köşeli ürünler seçmeye özen gösterin. Yuvarlak köşeli ürünlerin daha fazla güven hissiyatı verdiğine inanılıyor.

Feng Shui’nin sanatı bu şekilde. Peki siz neler düşünüyorsunuz?

https://www.mobilyanomi.com/ofis-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekilenler/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.