En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Mobiliyum AVM’ye Yeni Rakip! Dudullu İnteria!

Genel, Sektörel Haberler 8 Ocak 2017


Gözde şehrimiz, mobilya sektörünün liderlerinden olan ve Mobiliyum AVM‘yi bünyesinde bulunduran İnegöle yeni rakip! Dudullu’da kurulacak olan yeni Mobilya Alışveriş Merkezi, Dudullu İNTERİA!

 Alışveriş merkezlerinin artması, gelişmesi ve her sektöre ait ayrı ayrı alışveriş merkezlerinin kurulması günümüz için kaçınılmazdı. Gelişen sektörler, imkanlar ve rekabet AVM’lerin yaygınlaşmasına neden oldu. Öyle ki bu fırsatı kaçırmayan yatırımcılar; göz alıcı ve büyük alışveriş merkezlerini kurmaya başladı.

 İşte bu yatırımcılardan biride İnşaat ve Mobilya sektörüne odaklanmış ve bu alanda uzmanlaşmış olan Nobis!
1984 yılında kurulan Nobis bir çok sektörde yatırım ve işletmecilik yapıyor. Yatırımlarına devam etmek isteyen firma, mobilya sektöründe ki pazarın dağınık olması sebebiyle bu fırsatı görüp mobilya sektörüne yatırım yapmaya başladı.
Mağazaların dağınık olması, markaların bir arada olmaması ve müşteriye ulaşmanın zor olduğu bir sektöre kolaylık getirerek İstanbul Dudulluda yeni yatırımını yapmaya başladı.
Henüz yapım aşamasında olan projenin adı İnteria. Tahminen eylül 2017 gibi kapılarını ziyaretçilerine ve müşterilerine açılması beklenen İnteria110.000m2 alana kurularak ortalama 100 markaya yer sağlayacak. Yatırım tutarı ortalama 100 milyon dolar olan İnteria Dudulluda, mobilya ve ev dekorasyonuna dair tüm ürün ve aksesuarları bünyesinde barındıracak.
Toplamda 57.000m2 alanı kiralanabilir olan ve kira sözleşmelerinin TL bazında yapılacağını açıklayan firma 100 markaya yer sağlamayı hedefliyor.
 Ayrıca şirket, Dudullu projesinden sonra ayrı 2 bölgeyede bu tarz bi yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.


 Mobilya sektörünün diğer büyük yatırımı olan Mobiliyum AVM‘ye ise rakip çıkmış oluyor. Merkez olarak birbirlerinden uzak olsalar dahi sektörde rekabetin arttığını belirtebiliriz.
Zamanla kimin neler yapacağını göreceğiz.

Mobiliyum AVM ile ilgili haberimiz için tıklayınız.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.