En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Lambaderler ve Başlıkları

Genel 27 Şubat 2020

 

 

 

Lambader ler dekorasyon dışında kullanılmak istenildiğinde, lambader şapkalarının işlevi önemlidir.
Lambader şapkası, ürünün üst tarafında bulunan; bez, kumaş ve ya pleksiden oluşan yuvarlar veya her türlü geometrik şekillerde olan parçaya denir.

Genellikle lambader şapkaları, yuvarlak veya huniyi andıran geometrik şekillere sahiptir. Bunun dışında kare, dikdörtgen, üçgen ve altıgen gibi benzer birçok şekli bulunur. Tamamen kişinin göz zevkine kalmış olarak tercih edilebilir. Yuvarlak lambader şapkaları genellikle aydınlatma amacıyla kullanılmaktadır. Aydınlatma amacıyla kullanılan şapkalarda ise ürünün maddesi çok önemlidir. Şapkanın ışık geçirebiliyor olması büyük önem taşır. Işık geçirebilen hammedeler;

*Plexi

*Astarsız kumaş

*Pvc kumaş
*İnce bezler gibi arttırılabilir birçok örnek mevcuttur.

 


Yukarıda gördüğünüz lambader başlığı pvc kumaş ile üretilmiştir. Pvc kumaş ile üretilen lambader başlıklar tamamen ışık geçirebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede odanızın aydınlatılmasında büyük fayda sağlaycaktır.
Aydınlatma amacıyla tercih edilecek lambaderlerde başlıklara kesinlikle dikkat edilmesi gereklidir. Aksi takdirde bulunduğu ortama ışık yansıtmayacak ürünler almanız muhtemeldir.


Lambader başlıklarının bir farklı modelide metal başlıklı lambaderlerdir. Metal başlıklı lambaderler daha çok dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır. Ürün metal ile birlikte tasarlanarak model oluşturulmuştur.Yukarıda görmüş olduğunuz lambader başlığı metal üzerine cnc kesim makinelerinde işlem görerek  tasarlanmıştır.

Metal başlıkların dışında ahşaptan oluşan başlıklarda mevcuttur. Tamemen kişilerin zevk ve tercihlerine bağlı olarak ahşap lambader başlıklarıda tercih edilebilir.

Yukarıda gördüğünüz lambaderin başlığı ise ahşap olarak tasarlanmıştır. Günümüz trendlerinden ve önde gelen modalarından olan ahşaplar ürünlerde kullanıldığında bulunduğu ortama çok farklı hava katmaktadır. Bu yüzden aydınlatma için kullanıldığında da, dekorasyon için kullanıldığında da sizin için olumlu sonuçlar verecektir

 

https://www.evimtrend.com/blog/icerik/lambader-baslik

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.