En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Lambader Alırken Başlıca Dikkat Etmeniz Gereken 3 Madde!

Ev Dekorasyon 29 Nisan 2018

 

LAMBADER ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

 

Lambader Nedir?

Lambaderi genel olarak tanımlamak gerekirse bir aydınlatma ürünü demek doğru olacaktır. Ev dekorasyon ürünlerinden bir tanesi olan lambader kullanım alanları, rahatlığı ve faydaları ile dikkat çeken bir aydınlatma ürünüdür. Tasarımı ve kullanılan malzeme yapısına bağlı olarak doğru seçimi yapacağınız lambaderlerin kullanımı oldukça rahat olacaktır. Lambader modelleri hem doğru aydınlatma hem de dikkat çekici alanlar yaratma amacıyla tasarlanmaktadır. Ev dekorasyonunda önemli bir parça haline gelen lambader çeşitleri özellikle oturma odanızda bir okuma köşesi yaratmanıza da yardımcı olmaktadır.


Lambader Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İçmimarlar tarafından ufak dokunuşlarla değiştirdikleri yaşam alanlarının vazgeçilmez parçası olan lambaderler birçok model ve çeşitle karşımıza çıkmaktadır. Aydınlatma açısından çözüm arayanlara geniş bir ürün yelpazesi sunan lambader çeşitleri her zevke ve dekora uygun olarak dizayn edilmektedir. Lambader modelleri arasından almaya karar vereceğimiz ürünü seçerken dikkat etmemiz gereken özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Ürünün dokusu: Genel olarak ahşap ağırlıklı mobilyalar kullananlar için odanın dokusunu tamamlamak adına cam ya da metal bir lambader tercih etmeniz doğru olacaktır. Odanıza farklılık katacak olan lambaderiniz ile istediğiniz şık görüntüye ulaşacaksınız.
  • Lambaderin boyutu: Odanız küçük ise sırf modeli beğendiğiniz için büyük bir lambader almamanız gerekir ya da büyük bir salon için sadece modelini beğendiğiniz için küçük bir lambader modeli seçmeniz yanlış olur.
  • Işık miktarı: Lambader çeşitleri tasarımları ile odaya yayılan ışık miktarında değişikliklere neden olmaktadır. Tercih edeceğiniz ışık miktarına göre tavandan yansıtma bir aydınlatma mı yoksa koltuğa düşen bir ışık mı istiyorsunuz buna dikkat ederek tercihinizi yapmalısınız. Işığın belli noktaya yoğunlaşmasıyla gözü yormayan lambaderler özellikle tercih edilmektedir.


Lambader Modelleri

                İnsanlar yaşam alanlarında konforun yanı sıra şık ve modern görünümü de ön planda tutuyorlar. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz lambader modelleri ile evinizin havasını değiştirmeniz mümkün. Klasik, Dekoratif, Taşlı, Mobilya ve Ağaç lambader modelleri ile şık ve modern bir ortam yaratabilirsiniz. Seçeceğiniz lambader çeşitleri ile kullanım alanlarınızı ufak dokunuşlar ile cazip hale getirebilirsiniz. Doğru lambadere karar vererek klasik ya da modern hiç fark etmeksizin sıcak ve dekoratif bir ortam yaratacağınız aşikârdır. Lambaderler sade görünümlü ürünler gibi algılansa da birçok kişinin zevki olan taşlı modeller ile klasik görünüm sevenlere de hitap etmektedir. Zevkinize ve mekâna uygun lambader seçimi ile özel alanlar yaratmak sizin elinizde.  

 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.