En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon 17 Temmuz 2017


Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Şehirleşme, sadece iş yaşamında değil aynı zamanda da ev dekorasyonlarında da büyük oranda sıkıcılığı da beraberinde getirmiştir. Hal böyle olunca ev sahipleri evlerinde farklı tarz arama peşine düşer. Burada ev sahipleri tamamen özgür seçimler yapabilirler. Tek tip fabrikasyon eşyalarının yerine daha estetik ve daha tasarımsal olan eşyalar tercih etmelidir. Küçük evler için dekorasyon ve tasarım elbette biraz daha zordur. Burada mekânı şık gösterme kaygısı kadar ev içini daha ferah göstermekte son derece önemlidir. Seçilecek eşyalar her zaman daha açık tonlarda tercih edilmelidir. Seçilecek konsepte öncelik mobilya grubunun modelleri ve renkleri olmalıdır. Küçük evlerde büyük mobilyalar yerine daha portatif ve daha beyaz tonlarda tercih edilmelidir. Böylece mekan daha ferah ve daha büyük görünecektir.

Küçük Evlerde Duvar Tasarımı

Küçük evlerde duvar dekorasyonu için duvar kâğıtları seçimi doğru olacaktır. Burada seçilecek duvar kâğıtları asla göz yormamalı ve karışık desenler yerine daha sade ve ortamı daha büyük gösterecek modeller tercih edilmelidir. Ev sahipleri duvarları için duvar kâğıtları düşünmüyorsa bunun yerine daha küçük ve daha sade tablolar da tercih edilebilir. Büyük tablolar ortamı daha sıkıcı ve daha boğucu göstereceği için asla büyük tablolar tercih edilmemelidir. Üç boyutlu duvar kâğıtları ile dar mekanları daha büyük gösterebilirler ev sahipleri.

Seçilecek Perde Modelleri

Küçük evler için fon perdeler uygun olmayacağı gibi odaya göz yoran bir his verecektir bu nedenle perde seçimi stor perdeden yanı olmalıdır. Stor perdeler, küçük evlerde hem daha şık hem de daha ferah ve modern bir esinti bırakacaktır. Perde rengi ise her zaman beyaz ve beyaz tonlarından tercih edilmelidir. Perdelerde asla çiçek modelleri gibi karışık modeller tercih edilmemelidir. Perdeler mümkün ise düz renk ve modellerde olmalıdır. Stor perde kullanmak istemeyen kişiler ise daha düz ve sade kumaş perdelerden tercih edebilirler.

Küçük Yatak Odası Fikirleri

Yatak odası kişilerin gün yorgunluklarını atabilecekleri odalardan bir tanesidir. Bunun için her zaman ferah ve rahat olmalıdır. Burada kullanılacak yatak ebatı daha küçük olmalıdır. yatak başlığını ise tasarım yatak başlığı olarak tercih edilebilir. Odada kullanılacak dolaplar ise sürgülü dolaplar yerine diğer modellerden tercih edilmelidir. Renk konusunda kesinlikle, siyah renklerde değil daha açık tonlarda tercih edilmelidir. Böylece odanız daha hoş görüneceği gibi daha genişte görünecektir.

 

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.