En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Krallar Dairesi Sanabilirsiniz, Ama O Bir Dubleks!

Özellikle gelişen inşaat sektörüyle birlikte yapılan tüm binalarda dubleks diye tabir edilen daireler olmazsa olmaz konumunda.

Dubleks daireler, büyük olması ve rahat kullanımından dolayı çoğu kadının hayalidir. Genellikle bu daireler evdeki çocuklar için “çocuk odası” diye tabir edilen oda halini alıyor. Yararları kadar zararlarıda olan bu evlerin elbette zararlarından değil yararlarından bahsedeceğiz. Çünkü kadınlar için; evi toplama, süpürme, temizleme gibi işlerden başka zararı olduğunu düşünmüyorum. Bunlara zarar demek ne kadar doğru olur orasıda tartışılır tabii. Şimdi görseller ile birlikte yurt dışında bulunan bir dubleks, belkide triplex adı verilen kral dairesine benzeyen bir evi inceleyeceğiz.“Dikkat hayal kurdurabilecek içerik!”

1- Evlerimizin en büyük sorunlarından biride hacimdir.

Yeni alınan veya alınacak olan eşyanın büyük hacimli olması, bizi o eşyadan soğutmaya sebep olan nedenlerin en başında gelir. Hal böyle olunca herkes geniş ve büyük evler, büyük mobilyalar, büyük eşyalar istiyor… Tabi ki de evi dar olanlar ise bin bir sıkıntıya girerek evine göre hacimli eşya bulmak zorunda kalıyor. Dubleks dairelerin en büyük yararlarından biri olan geniş ve hacimli olması işte tam bu anda araya giriyor.
Eviniz büyükse istediğiniz büyüklükte eşyaları alabilir, dekore edebilirsiniz. Görsel temsilidir 🙂

 

2- Parası olanın zevki olmaz derler ama o işler öyle olmuyormuş…

Dekorasyonda en önemli şey farklı düşünmektir. Farklı düşündüğünüz sürece kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Bir kaç müzik aleti, büyük bir tablo ve duvar kağıdı ile güzel odalar yaratabilirsiniz. Her ne kadar ranzalar pek sağlıklı görünmese de genel anlamda başarılı bir iş çıkarılmış.

 

 

3- Dubleks bir daireye yakışan bir banyo.

Banyonun dekorasyonu fayanslar ile kaplanmış. Fayansların renginin beyazla uyumu ise ortaya hoş bir görsel çıkarmış.

 

 

4- Oturma odalarının dekore edilmesi…

Herkes oturma odalarının büyük olmasını ister. Büyük olunca, büyük olduğundan şikayetçi olanda çoktur tabii… Bunun tek sebebi ise büyük odaların dekore edilmesi hiçte kolay olmamasıdır.
Mobilya ve aksesuarların dağılımlarını ve konumlarını iyi belirleyemezseniz, resimde ki dekorasyon kalitesini asla elde edemezsiniz.

 

 

5- Ev büyük olunca heryer masa oluyor tabii…

Dubleks dairelerin en büyük avantajlarından biri de büyük masalarınız için konumlandırma konusunda sıkıntı çekmemenizdir.

 

 

6- Yoğun aksesuar kullanımı ve doğru renklendirme.

Aksesuarları kullanırken en fazla dikkat edilecek hususlardan biride konumlandırmadır. Doğru konumlandırılmamış aksesuar, hiç kullanılmayan aksesuardan farksızdır.
Aynı şekilde fazla aksesuar kullanımı da görselliği bozarken, doğru kullanırsanız kaliteli bir dekor oluşturabilirsiniz.

 

 

7- Nedendir bilinmez, türk milleti olarak merdivenli evlere karşı içimizde ukte var…

Kadınlar için merdivenli evlerde yaşamak zor olsa da, dekorasyon için birçok artısı bulunmaktadır.
Özellikle dubleks evlerde kullanılan merdivenler her ne kadar ülkemizde dikkat edilmeyip betondan yapılsa da, yurt dışında merdiven seçimlerine daha çok önem veriliyor.

 

 8- Dolu dolu yatak odası…

Şuana kadar evde 4 adet masa gördük. Acaba görseller dışında başka yerlerde de var mıdır? Bilemeyiz tabii…
Biz evlerimiz için dar komodinler seçip yatak odamızı sıkış tepiş dekore etmeye çalışırken, adamlar komodinleri şifonyer gibi seçmiş, yatak zaten geniş, ayrı bi oda gibi…

 

 

9- Ev büyük olunca oturmaya yerde çok oluyor…

Dubleks, tripleks gibi büyük dairelerde oturmak için dekore edilen mekanların sayısı fazladır. Bu evin sahibi de her kimse artık acımamış, yememiş, içmemiş oturmak için ortamlar yaratmış…

 

 

10- Olmazsa olmazımız mutfaklar.

Mutfaklar belkide en fazla kullanılan mekanlardan biridir. Hem görsellik açısından iyi olması hemde temiz olması ise en önemli unsurlardan biridir.
Kadınların evlerin bölümlerinden en fazla dikkat ettiği yer mutfaklardır. Hal böyle olunca mutfak dekorasyonuna ayrıca önem verip dikkat etmek gerekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.