En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Kitap Okuma İsteğinizi Arttıracak 10 Dekorasyon Önerisi

Ev Dekorasyon 7 Mart 2017

Kitap okuma isteği olupta, bir türlü bu isteği gerçekleştiremeyenler için birkaç önerimiz var.

Kitap okumak, günümüzde çoğu kişinin gerçekleştirmediği eylemlerden sadece biridir.  İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte okuma sayısı gittikçe azalmış ve insanlar okumak nedir bilemez duruma gelmiştir. Hal böyle olunca gelecek nesil için çok büyük endişelerimiz var.

“Kitapsız yaşamak,kör sağır,dilsiz yaşamaktır.” / Lucius Annaeus SenecaBizde kitaplarla aramızı biraz ısıtmak, birazda kişileri kitap okumaya yöneltmek amacıyla, kendi sektörümüze göre “kitap okuma alışkanlığı” konusunu değerlendirdik.

1- Kitap okumayı sürekli hale getirebilmek için kendinize bir mekan uyarlayın.Kitap okumak, sürekliliği olmadığı sürece pekte yararlı ve zevkli olmayacaktır. Bu yüzden bunu alışkanlık haline getirmeliyiz. Aksi takdirde kitap okumak bir eziyet haline dönüşecektir.

2- Yumaşak ve geniş minderler tercih ediniz.

Kitap okurken hiç bir parazit olmamalıdır. Yatarken veya otururken sizi rahatsız edebilecek herşeyden uzak durmalısınız.
Odaklanabilmeniz için en önemli unsurlardan biride budur.

3- Odalarınızı, köşelerinizi doğal ürünler ile dekore ediniz.

Bulunduğunuz ortamın doğal bir havası olması sizi özgür ve rahat hissettirecektir. Bu sayede işinize daha fazla odaklanabilirsiniz.

4- Kitaplıklarınızın veya mobilyalarınızın renk seçimine dikkat ediniz.

Ürünler için renk seçimi en önemli unsurlardan biridir. Koyu renkli mobilyaları tercih etmemeliyiz.
Bulunduğunuz ortam olabildiğince açık renkli ürünlerden oluşmalı. Kapalı ve koyu renkli ortamlar sizi kitap okumaktan kısa sürede soğutacaktır.

5- Ortamda ki ışıkların seçimi.

Işık tercihi hem sağlık hemde dikkat yönünden önemlidir. Fazla sert ve parlak lambalar seçtiğinizde gözlerinizi yorabilir,
aynı şekilde çok az ışık veren lambalar seçtiğinizde ise, fazla odaklanma sorunu yaşayacağınızdan dolayı gözleriniz yine yorulabilir.
Işık seçimlerinizi yaparken ne fazla nede az güçteki ışıkları tercih etmelisiniz.6- Manzaralı mekan seçimi.

Kitap okuyacağınız mekanların manzaralı olma imkanı varsa kesinlikle orayı tercih ediniz. Özellikle doğaya bakan, yeşillik bir alanı gören bir pencereniz varsa bu sizin için en iyi seçimlerden biri olacaktır.

7- Kitaplık ve dekorasyonda beyaz rengin uyumu.

Mobilya ve dekorasyonda beyaz renk seçimi her zaman doğru bir tercih olmuştur. Bu sektöre en fazla yakışan renklerin başında gelir.
Nerede ne zaman nasıl kullanılmasının pekte önemi yok. Beyaz mobilyalarınız varsa, huzurda vardır.

8- Doğa yeşili ve dekorasyon uyumu.

Doğa yeşili beyaz rengi ile en uyumlu renklerden biridir. Bulunduğunuz ortamı beyaz mobilyalar ve yeşil kumaşlar ile birleştirirsek çıkacak sonuçlar mükemmel olacaktır. Kitap okuma zevkinin doruklarını yaşayabilirsiniz.

9- Doğal ham mobilya ve dekorasyon ürünlerinin seçimi.

Her şeyin yapaylaştığı bu dünyada, insanlar bazen doğallığa ihtiyaç duyuyor. Doğallık, doğal görünüm kişilere huzur yüklemesi yapar. Sebebi ise, daha özgür ve rahat hissedilmesidir.

10- Kitap okunacak ortamın hacmi.

Son olarak kitap okumak için seçilecek yerin geniş ve refah olması sizi kitap okumaya daha fazla odaklayacaktır. Mümkün olduğunca geniş mekanlar tercih ediniz.

Evinizde ofis kurmak istiyorsunuz fakat fikirlere mi ihtiyacınız var? O zaman size şöyle alalım. Tıklayınız.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.