En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

İtalyanlardan Akıllı Yatak Üretimi

Akıllı Mobilya, Genel 30 Aralık 2016


İtalyada akıllı mobilya zamanı… İtalyanların akıllı yatağı “Nuovoliola”.

 

Günümüz de artık her nesne teknoloji ile bağlantısı kurularak tabiri caizse akıllaştırılıyor. Mobilya sektöründe ise bu akıllaştırmalar teknoloji ile bağlantısı kurulmadan da gerçekleşebiliyor.
Henüz yeni yeni bu alana dahil olan mobilya sektörü ileride çok iyi ürünler çıkarılacağından ve tamamen teknoloji ile bağlantılı ürünler yapılacağından şüphemiz yok.


 Mobilyaların büyük hacimli olması, iç dizaynlarının kullanışlılık ve depolama amacıyla ufak olması kullanıcılar açısından sinir bozucu hal alıyor. Özellikle büyük; dolaplar, yataklar, şifonyer ve konsollar kadınlar için her zaman sorun teşkil etmekte. Bu soruna çözüm bulabilmek amacıyla İtalyada üretilen ve Sidney ve Melbourne’de satışını yapan bir mobilya firması akıllı mobilya sektörüne girerek ilk ürünlerini yani “akıllı yatak” üretimini gerçekleştirdiler.

 Akıllı yatak tamamen kullanıcı açısından kullanım kolaylığı yaratması ve az yer kaplaması amacıyla üretildi. Tamamen mobilya sektöründe var olan sorunları ortadan kaldırmak amacıyla akıllı mobilya üretimi yapmayı hedefliyorlar.

O zaman sizi mobilya konusunda rahata kavuşturacak olan akıllı yatak “Nuovoliola” ile tanıştıralım.

 Nuovoliola, piyasaya tüm sorunlarınızı ortadan kaldırmak için girdi. Muhtemelen kadınlar ona bayılacak 🙂    
 Ürün detaylarına ve özelliklerine gelecek olursak;
– Standart çift kişilik yataklara göre biraz daha geniş olarak tasarlanan akıllı yatağımız, 2.5 kişilik olarak belirlenmiş.
– Yatağın üretiminde visco sünger kullanılmış,
– Yatak açıldığında kitap veya aksesuarlar için otomatik olarak raf ortaya çıkıyor.
– Battaniye ve çarşafları yatağı kapatırken toplamanıza gerek yok. Battaniyelerin yatak üzerinde olması sorun teşkil etmiyor.
– Yükseklik: 2.20 metre, genişlik 1.73 metre.
Akıllı mobilya, akıllı yatak dedik… Övdük, anlattık, inceledik lakin fiyatını duyunca biz şok olduk.
Piyasaya 10.390$ etiket fiyatı ile satışa sunuldu. Ortalama 36.300 TL gibi bi rakama tekabul ediyor. Peki siz fiyat ve özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.