En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

İsmobda Beklenti Büyük!

Genel, Sektörel Haberler 9 Ocak 2017

İsmobda Beklenti Büyük!

 10-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek olan, Tüyap fuarcılık tarafından düzenlenen İsmob’da beklenti büyük.
Avrasyanın en büyüğü olarak bilinen fuar bu yıl 13. kez düzenlecenek.
Bu yıl 3 milyar dolar ihracat yapmayı planlayan mobilya sektörü, bunun ortalama 600 milyon dolarını İsmobda gerçekleştirmeyi hedefliyor.

 Türkiye ekonomisine ciddi katkıları olan bu sektör, MOSDER üyelerinin pazarın %65 ine hakim olduğu söyleniyor.  Ortalama dernekte bulunan 50 üye ihracatın %50+ sini gerçekleştiriyor.

 Ülkemizde yaşanılan terör ve darbe girişimi gibi hain olaylar sektörü fazla etkiledi ve geçen yıl belirlenen %15’lik büyüme planının gerisinde kalındı. Sıkıntılı bi dönemden geçen mobilya sektörü yeni girişimler ve kampanyalar yaparak bu dönemi atlatmaya çalışıyor.

 İsmob bu yıl 500+ markaya ve ziyaretçilerine 100.000 m2’lik alanda yer sağlıyor. 100+ ülkeden ziyaretçi gelmesi planlanıyor. Gelen ziyaretçilerin ağırlıklı olarak mobilya ve dekorasyon sektörüne ilgili olan kişilerin olması ise markalar açısından olumlu bir geri dönüşüm sağlanmış oluyor.
Gelen ziyaretçilerin ilgi alanları; yatak ve yemek odaları, koltuk takımları, duvar üniteleri, genç odaları, bebek odaları, ofis mobilyaları, dekorasyon aksesuarları, sehpalar ve masa sandalyeler. 

 Toplamda 90 ülkeye ihracat yaparak, son 7 yılda en fazla mobilya ihraç eden ülkeler arasında 12 sıra atlayarak 24. sıradan 12. sıraya yükseldik. Ülke ekonomisine en fazla katkı sağlayan sektörlerden biri olan mobilya sektörü destek ve arge çalışmalarını hakediyor. Devletinde desteğiyle çok kısa sürede dünyanın lider mobilya üreticilerinden olabiliriz.

İsmob fuarı ve detayları hakkında yazımızı okumak için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.