En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

İnternetten Mobilya Satın Almak İsteyenlere Öneriler

Daha önce internetten mobilya satın almayı düşündünüz mü? "İnternetten mobilya satın almayı" düşündünüz mü bilmiyoruz ama eğer öyle bi düşünceye sahip olduysanız ya da sahipseniz bilmeniz gereken birçok unsur var. E ticaret sistemlerinin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte bir çok alışverişimizi internet üzerinden e ticaret sitelerinden yapmaya başladık. Bazı ürünlerde pekte sorun yaşamıyorken, öyle ürünler mevcut ki alması sorun, kullanması sorun, iade edilmesi ayrı bi sorun. İşte mobilyada bu sorunlu sektörlerden birinin başlarında geliyor.

Peki neden "internetten mobilya satın almak" sorunlu bi iş?

 Mobilya sektörü diğer sektörlerden biraz farklıdır. Özellikle konu internetten mobilya satın almak olunca çok daha farklıdır. Bu farklılığın sebebi ise üreticinin çok olması, pazar payının büyük olması, bilinçsiz satıcılar, müşteriyi önemsemeyen ve tek amacı satış yapıp kar elde etmek olan kişiler, dolandırıcılar vb. gibi sebepler insanı internetten mobilya satın almak konusunda tedirgin etmiyor değil.

 Mobilya pahalı bi ürün olduğu için alırken diğer ürünlere göre daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Asgari ücretin minimum 2 katından başlayan fiyatlar, bu konuda dikkat etmemiz için en büyük sebeplerden biridir.

 Mobilya üreticileri genellikle toptan satış yaparak işlerini devam ettirirler. Bizler ise aldığımız mobilyaları çoğunlukla aracı mağazacılardan alırız. Mobilya bize gelene kadar şu yolları izler; Üretici-Mağaza-Tüketici. Kimi zaman aracı sayısı birden fazla olabilir; Üretici- Mağaza- E ticaret- Tüketici gibi.Önemli olan direk 1. kaynaktan ürünü almaktır. Eğer ürünü 1. kaynaktan alabilirseniz ürünün fiyatı epey düşecektir ve yaşayabileceğimiz herhangi bi sorunda direk muhattap olabileceğimiz kişiler bellidir. Bu yüzden çözümler daha hızlı gerçekleşebilir. Elbette bu ve bunun gibi sorunlar internetten mobilya satın alımına engel değildir. Mobilyanın üreticisi, aracı mağaza veya sitenin müşteri memnuniyetini önemsemesi gibi kriterler sizin sorunsuz bi şekilde mobilya almanızı sağlayabilir.

"İnternetten mobilya satın almak" istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

 Öncelikle mobilyayı satın almak istediğiniz siteyi iyi araştırmanız gerekiyor. Site hakkında bazı önemli bilgileri bilmeniz sorunsuz şekilde mobilya satın almanızı sağlayabilir. Bu bilgiler; 1- Sitenin bağlı olduğu firma ve ünvanı, vergi numarası, Bu bilgiyi öğrenmenizde ki amaç, firmanın dolandırıcı olup olmadığı konusunda bize bilgi verebilir. Öyle ki firma ünvanı ve vergi numarası olan bir firma ile herhangi bi sorunda irtibat kurmak zor olmayacaktır.

2-Daha önceki alışveriş yorumları ve referansları,  İnternetten mobilya satın almak istiyorsanız en önemli kriterlerden biride müşteri yorumları ve referanslardır. Yorumlarda ki olumlu ve ya olumsuz geri dönüşler size firma hakkında yeterli bilgiyi verecektir.

3- Varsa çalıştıkları diğer tedarikçi firmalar, Diğer tedarikçi firmalar ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Geri dönüşleri okuyabilir ve firma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

4- Sosyal medya hesaplarının aktif kullanımı ve hesaplarda ki müşteri yorumları, Firmalar sosyal medya hesaplarını aktif bi şekilde kullanıyorsa büyük ölçüde müşterilerine önem veriyor demektir. Sosyal medya hesaplarında ki yorumları okuyup fikir edinebilirsiniz.

5- 7/24 destek hattının bulunması, Doğabilecek herhangi bir sorunda iletişim geçebileceğimiz birilerinin olması iyi olacaktır.

6- Çalıştıkları nakliye şirketleri ve bu şirketlerin müşteri yorumları, Öyle nakliye şirketleri mevcut ki ürünlere hiç dikkat etmezler ve ürünler genelde hasar görür. Bu yüzden nakliye şirketi önemlidir.

İnternetten mobilya satın almak isteyenlere önerilerimiz; – İnternette sürekli reklamını gördüğünüz firmalar için "-ya bunun google'da reklamı çıkıyor güvenilirdir kesin" demeyin. Parayı verirseniz google amcaya sizde reklam verebilirsiniz.

– Ürünlerin pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kalite süsü vermek için fiyatlar şişiriliyor.

-İnternetten mobilya almak isteyenler genelde ucuz ürün bulmaya çalışırlar. Ucuz ürünlerde çok daha fazla dikkatli olmalısınız. Ürünün ucuz olması kullanılan malzemenin kalitesinin düşük olduğunu gösterir. Bu yüzden aldığınız ürünü uzun süre kullanamazsınız.

– Ürünlerin ambalajları için kalın veya çift kart kartona sarılmasını, boyalı ürünler için şifte yahut elyafa sarılmasını rica edin. Alınan darbelere karşı ürünün sağlam kalması için bunlar önemlidir.– Ürünlerinizi kapıya teslim isteyiniz. Aksi takdirde ek masraf oluşacaktır ve ürün büyük hacimli olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İnternetten mobilya alanlar genelde montajını kendileri yapabileceklerini sanarlar. Montaj ve kurulum için uzman kişilerden destek alınız. Her mobilyanın montaj ve kurulumu kolay olmaz.

– Koltuk ve benzeri kumaş maddeli ürünler için kumaşların silinebilir ve kaliteli olmasına dikkat ediniz.

Dip not: Siyah almayın çok toz tutuyor 🙂

Yorumlar

Yazıya 13 yorum yapılmış.

derya 29 Kasım 2016

İNTERNETTEN MOBİLYA SATIN ALMAK istiyorum hangi sitelerden alabilirim?

İçerik Editörü 8 Ocak 2017

Merhaba Derya,

Bu konuda malesef ki yardımcı olamayacağım. İnternetten mobilya satın almak ile ilgili makalede de belirttiğim gibi bu iş cidden sıkıntılı ve zor bir iş. Herhangi bir site önererek hem reklam yapmak istemiyorum hemde herhangi bir siteye kefil veya aracı olmak istemiyorum.

Fevzi 30 Kasım 2016

internetten mobilya almayı düşünüyorum size bi kaç soru sorabilir miyim?

İçerik Editörü 8 Ocak 2017

Merhaba Fevzi,

Elbette sorabilirsiniz. Mobilyanomi’nin kuruluş amacı insanlara mobilya ve dekorasyon sektöründe yardımcı olmak ve yeni fikirler edinmelerini sağlamaktır. Sormak istediğiniz soruları iletirseniz yardımcı olabilirim.

Omer 30 Kasım 2016

hangi mobilya siteleri guvenilir??

İçerik Editörü 8 Ocak 2017

Merhaba Ömer,

Hiç bir siteye kefil ve referans olmak istemiyoruz. Özellikle internetten mobilya almak sıkıntılı bir iş olduğu için bu konuda sana yardımcı olamayacağız.

Volkan 8 Aralık 2016

İnternetten mobilya almak sıkıntılı iş

İçerik Editörü 8 Ocak 2017

Merhaba Volkan,

Dediğin gibi internetten mobilya almak cidden sıkıntılı iş. Mobilya almak istiyorsanız görerek, dokunarak almak en mantıklısı olacaktır. 🙂

Ömer 13 Aralık 2016

Önerdiğiniz mobilya satis sitesi varmi

İçerik Editörü 8 Ocak 2017

Merhaba Ömer,

Mobilyanomi, tarafsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu yüzden herhangi bir siteye referans olmak, o siteye yönlendirmek kriterlerimize uymuyor. Bu yüzden yardımcı olamayacağız.
Kesin bilgilere ulaşmak için; şikayet siteleri, sitelerin yapılan alışverişler sonucunda müşteri yorumları, satış sonrası hizmetleri, müşteri destekleri ve ilgi alakaları gibi konu başlıklarını araştırırsanız doğru mobilya firmasına ulaşabilirsiniz.

emre 9 Aralık 2017

merhaba biz mobilya üretiyoruz bize ulaşabilirisiniz

Mucahit 13 Ocak 2018

Bende internetten mobilya alışverişine bıraz mesafeli bakmıştım ama hedef avm sitesinden düğün paketi satın aldım sevkiyat ve montaj anlamında çok yardımcı oldular çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Seyma 2 Şubat 2018

İnternetten mobilya almak evet biraz sıkıntılı bunun kurulumu vs zahmetli olacaktır. En ufak hatada belki mobilya zarar görecek ve kullanımda sıkıntı oluşturacaktır. Bende internet sayfamda dekorasyon giyim gibi konularda yazılar yazmaktayım.