En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

İnegöl Mobilya Fuarı / 21-26 Mart

Genel, Sektörel Haberler 20 Ocak 2017


2018 NİSAN AYINDA DÜZENLENECEK OLAN İNEGÖL MOBİLYA FUARI İÇİN TIKLAYINIZ!

İNEGÖL MOBİLYA FUARI 2017

Modef, 21/26 Mart tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını 37. İnegöl Mobilya Fuarı ile tekrar açacak.
Son olaraK Kasım ayında ziyaretçilerin karşısına çıkan modef, 2017 yılında ise mart ayında tekrar açılışını yaparak yaz aylarına güzel bi başlangıç yapmayı planlıyor. Mobilya sektörü genelde kış dönemlerine oranla yaz dönemlerde daha fazla yoğunluk yaşayan bi sektör. Dolayısıyla 21/26 Mart’da açılacak olan fuar, mobilya sektörünün yüzünü güldürmesi bekleniyor.

Yılda 2 kez düzenlenen İnegöl Mobilya Fuarı dünyanın dört bir yanından ziyaret ediliyor. Geçmiş fuar ziyaretçi istatistiklerine göre gelen yabancı uyruklu ziyaretçilere bakıldığında fuarın önemini bir kez daha anlaşılıyor. Dünyanın dört bir yanından gelerek ilgili firmaların ziyaret etmesi, bağlantı veya alışveriş yapması, ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlarken aynı zamanda İnegöl’de bulunan mobilya üreticilerinde kalkınmasını sağlıyor.

Her geçen yıl düzenlenen fuarlarda bi önceki yıla göre artan ziyaretçi oranlarına bakılarak, Mart ayında düzenlenecek olan fuar için de artmasını hedefleyen Modef Expo ekibi çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

İnegöl Mobilya Fuarının dünyaca önemini belirtmişken bunu kanıtlar derecesine bir hamle “Kanada Ticaret Merkezinden” geldi. Dünyaca ünlü bu ticaret merkezinin sitesinde Mart ayında düzenlecek olan fuarın detaylı bilgileri yayınlandı. Bu hareketle fuarın dünyaca önemini tekrar anlayabiliriz.

Bu kez de “İnegöl İyi Gelecek” slogonıyla yola çıkan Modef Expo, sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşımlar gözümüzden kaçmadı. Özellikle yapılan “Şimdilik dolaşın, Mart’ta görüşürüz” başlıklı paylaşılan görsel dikkatimizi çekti.  Bu paylaşım diğer fuarlara istinaden yapılmış bir gönderme midir bilemiyoruz ama tahminlerimiz o yönde.

2017 İnegöl Mobilya Fuarında Satışı Yapılacak Ürünler Nelerdir?

Her yıl olduğu gibi bu yılda mobilya sektörüne dair tüm ürünlerin satışı yapılması planlanıyor.  Ağırlıklı olarak yatak odası, yemek odası, koltuk takımları ve oturma grupları satışı yapılacak. Bu ürünlerin yanı sıra; masa ve sandalyeler, sehpalar ve diğer tamamlayıcı ürünlerin satışları da yapılacaktır. Mobilya ürünlerinin haricinde her yıl olduğu gibi bu yılda tamamlayıcı araç gereç ve mobilya aksesuarlarının sergilenmesi bekleniyor.

İnegöl Mobilya Fuarına Hangi Firmalar Katılıyor?

Katılımcı firmalar henüz açıklanmadı. Fuara son 2 hafta kala açıklanmasını bekleniyoruz. Kasım ayında gerçekleşen fuara katılan firmalar mart ayında gerçekleşecek olan fuara katılamıyor. İnegölde mobilya sektöründe firma sayısı fazla olduğu için böyle bir sistem uygulanıyor. İlk fuara katılan firmalar diğer fuarda yer alamıyor fakat başka bi firma ile ortak stand kurabiliyor. Katılımcı listeleri açıklandığında duyurusunu yapacağız.

Fuar Ziyaretçi Profili

Mart ayında gerçekleşecek olan fuarın amacı sektöre dair tüm kişileri bir araya toplamak ve gelişmelerini sağlamak.

Genel ziyaretçiler; mimarlar, üreticiler, mağazacılar, aracı firmalar, perakandeciler. Ağırlıklı olarak potansiyel müşterilerin geldiği fuarda yerli yabancı edilmeksizin herkesin ilgisini çekmekte.

Kasım Ayında Gerçekleşen Fuarda Neler Oldu?

  • 2016 yılının son fuarı olan Kasım fuarında rekorlar alt üst oldu.
  • Toplamda 6 gün süren fuarı 5 farklı kıtadan, 83 farklı ülkeden olmak üzere 24.158 kişi ziyaret etti.
  • Asya kıtasından gelen ziyaretçiler fuara en fazla ilgi gösteren kıta oldu. ( Toplamda 35 Ülke )
  • Asya kıtasının ardından fuara en fazla ilgi gösteren kıta 28 ülke ile Avrupa oldu.
  • Toplamda 79 il olmak üzere neredeyse türkiyenin her ilinden ziyaret edildi.
  • Fuar boyunca elde edilen sipariş miktarı 100.000.000$’a ulaşmıştı.

Fuarla ilgili tanıdım videosu yayınlandı!

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

fatih 11 Mart 2017

Bu sene İnegöl Mobilya Fuarı tahminimce çok yoğun geçecek. Çünkü yakin zamanlarda düzenlenen diğer fuarlar kotu geçti. İnegöl de patlama yaşanma ihtimali çok yuksek.

Berkan 14 Mart 2017

İnegöl mobilya fuarı için bilet veriyormusunuz?

Yücel tezol 17 Mart 2017

Fuara katılım için bilet nasıl temin edebiliriz