Stressiz Bir Ev Dekore Etmek İster Misiniz?

Dar ve Uzun Oturma Salonlarının Tasarlanması

Harika Bir Çalışma Odası İçin İpuçları!

Orta Sehpalar ve Kullanımı

Home Office (Ev Ofisi) Dekorasyon Fikirleri

Ofis Mobilyaları 26 Temmuz 2017

Home Office (Ev Ofisi) Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile Home Office yani ev ofisi sektöründe ilerleme başlamıştır. Birçok insan hem evinde ailesi ile gününü geçiriyor hem de çalışma odalarında yaptıkları işi icraata geçirerek zamanlarını geçiriyor. Evlerinin bir bölümünü ofis olarak kullanmak ve rahat bir çalışma ortamı yaratmak isteyenler için tarzınıza uygun seçimler yaparak dekorasyon işlemine başlanabilir. Öncelikle her zamanki gibi çalışma ortamınızın fiziki ve görsel koşullarını ön planda tutarak, odanın büyüklük küçüklüğüne göre doğru tercihlerle mobilya ve aksesuar seçimi uygun olacaktır. İstenilen çalışma masası ve çalışma koşulların da gerekecek tüm malzemeleri topladıktan sonra sıra geldi huzurlu bir çalışma mekânı yaratmaya.

Rahat Bir Çalışma Odası Düzenlemeleri

Evinizdeki ofisinize renkler ile enerji vermek güzel bir yoldur. Fakat fazla renk yorucu olabilir. Ana rengi seçtikten sonra ana renge uygun bir odak noktası belirlemek gerekir. Vurgulanacak duvar için duvar kağıdı yada boya kullanılabilir. Renkli mobilyalar ile dolaplarınıza az bir renk serpiştirmek de ortama hareket ve enerji verebilir. Ama unutmamak gerekir ki renkleri dozunda kullanmak yerinde olacaktır.

Ev ofisiniz ister büyük ister küçük boyutlarda olsun, depolama alanına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Bol çekmeceli ve raflı bir dolap ile fazlaca saklama alanı oluşturabilirsiniz. Tezgah üstleri yani çekmeceli dolap tasarımlarınızın üstleri rahat bir yayılma alanı oluşturacaktır. Fakat kullanılmayan köşe yada kenar alanınız mevcut ise örneğin merdiven altı gibi yada köşe gibi, bu alanlarda merdiven altları yada köşe raf ve dolaplar ile saklama alanı yaratıp hemen alt tarafına da çalışma masasını ve sandalyesini koyabilirsiniz.

Evinizdeki tüm odalar dolu ama sakin bir köşe istiyorsanız çalışmak için yatak odanızın köşesinde bir yer tasarlayabilirsiniz. Dekoratif bir duvar kağıdı ile çalışma köşenize ayrı bir hava katar yumuşak bir halıyla ve rahat bir sandalye ile köşenizi yaratın. Ayrıca masanın üstüne uygun hoş çerçeveli bir ayna ile ışık yansımasını sağlayabilir ve gerektiği durumlarda aynanızı kullanabilirsiniz.

İş Ortağı İçin Dekorasyon Fikri

Ev ofisinizde ki işlerinizi paylaşmanız gerekiyorsa, kendinize yardımcı olacak bir sekreter alacaksanız, sekreterinizle birlikte aynı ortamı paylaşabilecek ortam hazırlanabilir. Odanın tam ortasına iki köşeleme yada karşı karşıya masa yerleştirilebilir. Köşesel yerleştirilen masalar görünüm açısından da hoş bir hissiyat yaratacaktır. Ve ortak çalışma masası hissiyatı ile güvenlilik sağlanabilir. Depolama alanını ise hemen çalışma masalarının arkasına yerleştirerek hoş ve havadar bir görüntü sağlanabilir. Ve masaların altına uygun bir halı ile ofis ortamınızı rahat bir mekana çevirebilirsiniz.

Ayrıca ev ofisinize zaman zaman işiniz ile ilgili misafirler davet etmek istiyorsanız, perdeleme sistemi sizin çözümünüz olacaktır. Şık ve küçük bir oturma alanı ile çalışma masanızın arasına perdeleme sistemi kurarak ortamı ayırabilirsiniz.

Yakın zamanda evinize bir ofis kurmak istiyorsanız “Ev Ofisi Kurmak İsteyenlere Öneriler” başlıklı yazımızı okumalısınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.