En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Günümüzün Trendi Chester Koltuk Takımları!

Koltuk Takımları 5 Mayıs 2017


El emeği göz nuru chester koltuk modellerini gördünüz mü?

Mobilya sektörü talepler doğrultusunda hareket etmektedir.  Bu yüzden gerek yurt dışı modellerinden esinlenerek, gerekse tüketicilerin zevklerine yönelik tahminlerde bulunarak ürünlerini ortaya koyarlar. Ürünler ortaya çıkmadan önce, her üründe olduğu gibi arge sürecinden geçer. Bu süreçte ürünün bir çok özelliği, görselliğinde değişme meydana gelir ve sonunda doğru olduğuna inanılan ürün ortaya konulur.

Uzun uzun arge süreçlerini, revizeleri aşarak ortaya çıkan yeni trendlerden biride “Chester Koltuk Takımları”.

Görüntü olarak bir çok koltuk modelinden daha hoş ve kaliteli bir algı sergilerken, üretim sürecinde de diğer koltuklara göre daha fazla emek gerekiyor. Bunun sebebi ise; kollarda ve arka sırt kısımlarında bulunan eğri veya yamuk bölge, kapitone adı verilen desenli işlenmiş döşeme yöntemi gibi unsurlara dayanır. Bilmeyenler için kapitone yöntemini açıklamak gerekirse: düz döşenmiş koltuklardan ziyade, desenli, girintili çıkıntılı, kumaşın kıvrımlı kullanımı gibi yöntemleri kullanılarak yapılan işleme denir.

Standart koltukları normal bir döşeme işçisi çakımını gerçekleştirebiliyorken, kapitoneli koltuk modellerini yalnızca döşeme alanında usta olmuş kişiler yapabilir. El becerisi, tecrübe ve ustalık olmadan bu işlemi gerçekleştirmek zordur. Chester koltuk takımlarına baktığımızda aslında bir sanat ortaya konulduğunu görebiliriz. 

Kumaşın döşenme şekli ve yöntemi yapılan işin kalitesini göstermektedir. Standart koltuklara göre üretimi daha uzun sürede tamamlanır.
Bir usta çırağıyla birlikte günde 1 takım ürün ortaya koyabilir. Tabi ki de bu rakam kişiye göre değişir. Yani artabilir de azalabilir de.

Koltuk modellerin şuan en fazla tutulan ürünlerden biridir. Farklı renk ve kumaş seçenekleriyle de işinizi kolaylaştıracaktır. Kumaş renkleri konusunda önerimiz çok açık ve kapalı renklerin tercih edilmemesi yönündedir. Chester modellere en fazla yakışan renklerden fikir oluşması açısından bi kaç görseli sizinle paylaştık. Kumaş ham maddesi konusunda ise nubuk kumaş veya deri tercih etmelisiniz. En fazla tercih edilen bu iki seçenektir. Hem kaliteli hemde kullanışlı olduğundan şüpheniz olmasın.

VİVENSE MOBİLYANIN Bİ KAÇ ÜRÜNÜNÜ İNCELEDİK!


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.