En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Facebook Ofislerini Merak Ediyor Musunuz?

Genel, Ofis Mobilyaları 24 Ocak 2017

İyi günde, kötü günde, her zaman ve heryerde bizi yalnız bırakmayan kadim dostumuz Facebook Ofislerini inceledik.

Ofislerinin tasarımı, konumlandırılması, dekoru gibi kriterler personel sağlığından, işin verimli gerçekleşmesine kadar porno indir bir çok önemli konularda en büyük etkenlerdendir. Hal böyle olunca bizde bu konunun üzerinde fazla duruyor ve bilgilerimizi size aktarmaya çalışıyoruz.

Elbette herkesin hayalidir en büyük şirketlerde, en iyi ofislerde rahat ve özgür bir işe sahip olmak. Böyle bir işe sahip olmak ne yazık ki şansa bakmıyor. Çok çalışmaya, özveriye, sabıra ve azimli olmaya bakıyor. Sizde yolunuzu çizdikten sonra bu yol için fedakarlıklar yapıp çabalarsanız dünyanın en iyi şirketlerinde çalışabilir yada daha güzel bi seçenek olan kendi işinizi kurabilir,
kendi ofisinizi yaratabilirsiniz.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Facebook, mobilya konusunda ne kadar başarılı?

Ofis mobilyalarının seçimi, konumlandırılması veya tasarımına ne kadar dikkat ediyor?

Hadi birlikte Facebook ofislerinde kullanılan mobilyaları inceleyelim. Ne dersin?

1- Renk cumbuşuna döndürülmüş facebook ofisi.Muhtemelen tasarımcıya ait bir oda. genel anlamda karışık görsellik yansıtsa da biz beğendik. Kullanılan ham sandalye, ham şifonyer ve ham sandıklar hem güzel düşünülmüş hemde ortama farklı bi hava katmış.

2- Dip dibe çalışan personeller.

Doğrusu böyle bi hareketi facebook’tan beklemezdik. Toplasan 4 metre masada, 4 personel çalışıyor ve her personelin en fazla 1 metre uzağında yine başka bir personel var. Masayı daha büyük ve geniş yapabilir bu sayede personellerin daha rahat çalışması sağlanabilir.  Bu durum personel sağlığı ve yapılan iş konusunda kesinlikle negatif sonuçlar doğuracaktır. Bu arada sandalye seçiminde ki yanlışa da değinmeden geçmeyelim. Sert plastikten yapılan sandalyelerde saatlerce çalışmak nasıl bi duygudur? Siz hayal edin…
3- Zarif ve tasarım harikası sandalye.Tasarım açısından harikalar yaratmış olan bu sandalye tabanına koyulan döşemeli sünger ile kullanım açısından da beğenileri topluyor.

4- Beyaz desenli, demir ayaklı masa. Sandalyelerde yakıyor 🙂

5- Dar diz üstü bilgisayar masalarıFacebook’tan hatalı bir seçim daha. Her ne kadar dizüstü bilgisayarlar kapladığı yer bakımından masaüstlerine göre ufak olsa da bu husus mobilyalarında ufaltılacağı anlamına gelmez. Görsel olarak hoş gözükse de personel sağlığını tehlikeye atıyor ve yapılan işten alınan verim normale göre düşük olacaktır.

6-Mark, ortağıyla yeni yapılacak olan Facebook kampüsünü konuşuyor.
6-1

6-2

7- Ferah, geniş ve özgür çalışma ortamı

Facebook‘un şükür ki sonunda istediğimiz kriterlerde çalışma ortamı olan bi görselini yakaladık. En çok dikkat edilmesi gerekilen konulardan biri ofis masalarının geniş ve büyük olması ve çalışanlar arasında ki mesafe. Umarız ki Mark amcamız her ofisinde bu şartlarda çalışma ortamları yaratır.
Siz siz olun ama Mark olmayın. Yada Mark olun ama onun gibi personelleri düşünmeyen bir patron olmayın. Umarız ki bir gün kendi ofisinizi kurar yada büyük şirketlerin birinde size aittolacak ofisi bizim kriterlerimize göre düzenlersiniz.

Unutmayın! bir ofis gördüğünüzde aklınıza ilk “Mobilyanomi” gelsin 🙂

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.