En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Evinize Doğallık Katacak 13 İpucu

Ev Dekorasyon, Genel, Yemek Odası 27 Aralık 2016

Evinize Doğallık Katmak İçin 13 İpucu

 Evinize doğallık katmak istiyorsunuz ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizin işinize yarayabilir.
Her geçen gün, her ürün hızla gelişerek ve değişerek hayatımıza giriyor. Daha doğrusu birileri tarafından bu ürünler hayatımıza sokuluyor hatta zorla! Yapılan reklamlar, stratejiler, viral reklamlar, bilinçaltı oyunları boşa olmasa gerek! Gün geliyor o ürüne ihtiyacımız olduğunu bize inandırıyorlar.  Mobilya sektörü içinde aynı şey geçerli. Her geçen gün farklı mobilyalar, aksesuarlar ve dekorasyon inovasyonları çıkıyor.
İlk çıktığında beğenmediğimiz bu ürünleri daha sonra ne hikmetse evimize sokuyoruz. Çünkü öyle olması gerekiyor. Birileri arka planda öyle olması için çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalar doğrultusunda bilinçaltımıza hükmediyorlar.
Bu konu hakkında daha çok söylenecek, yazılacak ve karalanacak cümlelerimiz olsada verilmek istenen mesajın alındığını düşünürekten lafı fazla uzatmadan konumuza geliyorum.

Üretici firmalar ürünlerinin seri üretimde olmasını ve en kısa zamanda en fazla ürünü üretmeyi hedeflerler. Hal böyle olunca gördüğümüz çoğu mobilya aslında çöp! İstisnalar hariç tabiki de…
Bi yandan modern çağa ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da eskiye dönüp doğallığı arıyoruz. Bu görsellerden sonra eminim ki; rengarenk mobilyaları unutup, rengarenk ev dekorasyonlarını aklınızdan silip, artık doğallığı ve aslınıza dönmeyi isteyeceksiniz.

İşte Doğallık Saçan Harika Ham Ağaç Mobilyalar!

1- Şüphesiz ki görüntü kalitesinin kaynağını; arka planda yatan el emeği, alın teri ve işçilikten alıyor!

Öyle kolay değildir ham ağaçtan mobilya üretmek! Ver parayı al suntayı; çoklu kesime gir ölçüleri dilimlesin, kenar bantlama bantlasın, delik makinesi delsin, ver montaja ardından paketlemeye al sana mobilya ürettik!
Öyle bi dünya yok! Mobilya yapıyorum diyorsan ellerinle işleyeceksin o ağacı!

2- Biraz modern, biraz doğallık.
Biraz modern, birazda doğal olsun istemiş yapan arkadaş. Gayet hoş olmuş. Çiçekli böcekli bişeylerdense ağaçtan olsun 🙂 Yaratıcı ve başarılı bir ürün.

3- Çıkma odun parçalarından bile yapılabilecek bir ürün.


Dağda bayırda karşılaştığımız, yol kenarlarına atılmış o ağaçlardan yapılmış bir ürün. Tek ihtiyacınız olan; ağaç, armatür avize ve halat.

4- Başka bir sanat eseri, el emeği, göz nuru, işlemeli şifonyer ve aynasını andıran ürün.

5- Gayet basit şekilde ağaçlar birleştirilerek aynanın etrafına yapıştırılmış. Deneyebilirsiniz.

6- Bunu sadece hayal edin…
Bu ürün oldukça ağır ürünlerden biri. Maliyeti size ağır gelebilir. Benim param bol diyorsanız orası ayrı tabiki de 🙂

7- Ağaçtan masa lambası, avize, armatür… Siz ne derseniz artık 🙂

8- Başarılı bir ağaçtan ayna yapımı denemesi.

9- Ağaçtan masa!

Son zamanlarda trend olmaya başlayan ağaçtan masalar; kafeler, restorantlar, lokantalar gibi tüm mekanlarda görmeye alıştık gibiyiz.
Bulunduğu ortamın havasını, görselliğini değiştirdiğine kimse itiraz edemez. Ağaçtan masalar, kaliteli bir dekorasyon için, farklı bir ortam yaratmak için birebirdir.

Peki Nerelerde Kullanabiliriz Bu Masaları?
Ağaçtan masaların kullanım alanı oldukça fazladır. Dilerseniz evinizde bile kullanabilirsiniz. Bunun dışında varsa kafeteryalar, resteurantlar, fast food mekanları, lokantalar gibi yerlerde kullanmanız işletmenin marka imajını değiştireceğinden şüpheniz olmasın!
Masa olsun ama ağaçtan olsun 🙂

10- Ağaçtan lavabonuz olsun istemezmiydiniz…


Biliyoruz sizde sıkıldınız teneke lavabolardan, kötü renkli mermerlerden, granitlerden… O zaman ağaçtan lavabo fikrini değerlendirmenizi öneriririz.

11- Başka bir ağaçtan masa örneği.


Masalar yapılan ürüne, işçiliği yapan ustaya ve kişilerin hayal gücüne göre değişebilir. Hayal gücünüz, ustanız, ürününüz sağlamsa ağaçtan masa yapmayı kesinlikle denemelisiniz.

12- Şifonyerden esinlenilmiş başka bir ham ağaçtan yapılmış ürün.

13- Ağaç mobilyalar sizin hayal gücünüze göre şekil alabilir!


En büyük avantajı hayal gücümüze göre şekil alabilme imkanları mevcut. Tabi ki de hayal gücünüzü gerçekleştirebilecek yetenekte bi ustanız varsa!

 

2016 bitiyor! Yılbaşına son 4 gün… Evleriniz yılbaşına hazır mı? Yılbaşı dekorasyon önerilerimize göz atmak için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.