Stressiz Bir Ev Dekore Etmek İster Misiniz?

Dar ve Uzun Oturma Salonlarının Tasarlanması

Harika Bir Çalışma Odası İçin İpuçları!

Orta Sehpalar ve Kullanımı

Eviniz Çok Mu Küçük?

Ev Dekorasyon 25 Temmuz 2017

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük kutu gibi evler sevimli ve sıcak olduğu kadar, depolama alanı sınırlı şekildedir. Bu da sıcak küçük evlerin problemi haline gelmiştir. Yeterli bir depolama alanının olmaması eşyaların ev içinde düzenli olmamasına ve dağınık bir ortama sebep olur.  Ne kadar küçük eviniz olursa olsun, evinizdeki alanın etkili kullanılmasını sağlamak için doğru seçimler yapmak önemlidir.

Küçük evler için mobilya seçimi yaparken depolama alanı sağlayabilecek mobilyalar tercih etmek, evinize ekstra depolama alanı yaratır. Mesela; bazalı koltuk, yüklük veya bazalı yatak gibi depolama alanı sağlayan mobilya küçük evler için depolama ihtiyacını karşılayabilir.

Küçük Çocuk Odası İçin Ranzalı Yatak Uygulaması

Küçük evlerde çocuk odası için ranzalı yatak seçeneği önemlidir. Tek çocuğunuz olsa bile ranzalı yatak uygulaması yapılabilir. Yatağın yükseltilmesi ve altındaki boşluğa çalışma masası yada oyun alanı gibi fikirler uygulanabilir. Merdiven kullanılarak yatağa ulaşılması çocuklar için zevkli bir uygulama olabilir. Diğer boş kalan uygun bir alana tavana kadar bir yüklük tarzında dolap yapılarak çocuğunuza ait tüm eşyaları buraya yerleştirerek, saklanabilir.

Evlerde ki Ölü Alanların Değerlendirilmesi

Perde raylarını gizleyerek depolama alanı yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Perde raflarını gizleyen ahşap raflar ile ideal bir alan yaratılabilir. Kitaplar, cd, dvd, biblo, fotoğraf çerçeveleri gibi birçok şeyi bu raflara koyarak değerlendirme yapabilirsiniz.

Kapı üstleri de ölü alandır. Birer sıra yerleştirerek saklanabilecek kutuları yerleştirebileceğiniz bir alan yaratılabilir.

Fonksiyonel Eşyalar Kullanılması

Özel tasarlanabilecek yada yapı marketlerinde satılan fonksiyonel perdelikler, bir çok eşyayı kaldırıp saklayabilecek bir fonksiyonel perdeliktir.

Küçük evlere sahip olanlar büyük ürünler ve özellikle mobilya konusunda büyük modelleri tercih etmemeli. Göze güzel görünen ve evinize uyum sağlayacağını düşündüğünüz bir eşyayı alıp getirdiğinizde hayal kırıklığı yaşanabilir. İnternet üzerinden alışverişlerin çoğaldığı bu dönemlerde asla evinizin ölçüsünü bilmeden alışveriş yapmamak gerekir.

Bazı fonksiyonel eşyalar evinize alan yaratmada son derece doğru tercih olabilir. Katlanabilir masa ve sandalye yada saklanabilir masalı köşe takımı gibi eşyalar tercih etmek depolama alanı yaratmak için iyi bir seçenektir. Bunların yanı sıra yakın zamanlarda üretilmeye başlanan akıllı mobilyalar da küçük evlere sahip olan kişiler için son derece kolaylıklar sağlayacaktır.

Küçük evler ile ilgili olan “KÜÇÜK EVLER İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ” başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.