En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Ofis Kurmak İsteyenlere Öneriler

Ofis Mobilyaları 13 Mart 2017

İnternetin gün geçtikçe gelişmesi, dünyanın bir ucundan diğer ucuna erişebilme imkanı olmasının beraberinde getirdiği bazı değişiklikler olması kaçınılmazdı.

Bu değişiklikler ağırlıklı olarak sektörel büyümeleri doğurup, gelişmekte zorlanan sektörlerin gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır. Ofis mobilyaları eskiye oranla daha fazla kullanılmaktadır.  Bunun en büyük sebebi ise internetin yayılması ve teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesidir.

Bu gelişmeler ile birlikte bazı meslekler doğduğu gibi, bazı mesleklerinde bitişi kaçınılmaz bi hal aldı. Eskiye oranla evden çalışan kişilerin ve ev ofisi kuranların sayısı arttı. Aynı şekilde firmalarda kullanılan bilgisayar adetleri de artmış durumda.

Hal böyle olunca mobilya sektörü de bundan payını aldı ve ofis mobilyası satışları büyük artışlar göstererek, sektörün gözde ürünlerinden olmaya başladı. Bizde bu gelişmelere istinaden “ofis mobilyası” alırken dikkat edilmesi gerekenleri, biraz uyarı biraz öneri niteliğinde anlatmaya çalıştık.
1- Ofis mobilyalarınız için armatür, masa lambası, florans, led seçimi.Ofislerimiz yada ev ofisleriniz, belkide kendimizden, çevremizden, arkadaşlarımızdan daha fazla zaman ayırdığımız mekanlardan biridir. Durum böyle olunca çalışma ortamımıza dikkat etmeli, seçimlerimizi doğru olarak yapmalıyız. Özellikle ışıklandırma konusuna diğer unsurlara göre daha fazla dikkat etmeliyiz.
Işıkların fazla olması kişilerin gözlerine zarar verdiği gibi yorgunluğu da hızlandırmaktadır. Çok parlak olmayan, çokta az enerji vermeyen ürünleri tercih etmek hem sağlığımız hemde iş verimliliği açısından büyük önem taşımaktadır.

 

 

2- Ofislerde renk tercihleri.Uzun süreli bulunduğumuz mekanlarda renkler ise diğer önemli hususlardan biridir. Sürekli bilgisayar başında durmamız bizi sıkabilir veya psikolojik bunalımlara sokabilir. Bu sayede işten alınacak verim düşebilir. Koyu ve kapalı renklerin kullanılması, insan psikolojisi açısından bir süre sonra mutsuzluk hissi verebilir.

 

3- Ofis mobilyaların konumlandırılması.İmkanınız varsa mobilyalarınızı konumlandırırken pencere veya balkon kenarlarını tercih edin. Arada bir dışarıya bakmak sizi yeniden doğmuş gibi hissettirebilir. Birde manzaralı bir ofisiniz varsa, başarılı olmanız için neden aramayınız…

 

 

4- Sandalyelerin ve koltukların seçimi.Sandalyeler sürekli olarak kullandığımız ürünlerden biridir. Döşemeleri fazlasıyla sert ve çok yumuşak olmamalıdır. Bunların dışında sarhoş teker diye tabir edilen tekerleklerin kullanılması, sırt ve bel bölgesinin ayarlanabilir olması önemlidir. Aynı şekilde koltuklar ve oturma gruplarınız içinde seçimlere dikkat etmeli, konforlu ürünleri seçmelisiniz.

 

 

5- Toplu çalışma ortamları yaratılması.Ev ofislerinde toplu çalışma ortamları yaratmak pekte mantıklı değil.  Çalışan kişi sayısı fazla olan ortamların genel olarak hacmi büyük olmalıdır. Hem çalışanların sağlığı hemde iş verimi açısından önemli bir unsurdur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.