En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Ev dekorasyonunu “kendin yap ve kendin tasarla”

Ev Dekorasyon, Genel 17 Aralık 2016

 KENDİN YAP, KENDİN TASARLA

 “Ev için dekorasyonunu kendin yap ve kendin tasarla “ serilerine başlıyoruz. Peki nedir bu kendin yap ve tasarla serisi? Mobilya ve dekorasyon evlerimiz için önemli konu başlıklarından sadece biridir. Bu kadar önemli olmasının en büyük sebebi ise, evlerimizin kimi zamanda ofislerimizin bizim için görsellik açısından hoş ve farklı gözükmesini istememizdir. Bu isteğimizde haklımıyız? Elbette haklıyız. Evlerimizin görsellik açısından kaliteli olması kişilere çok fazla yararı olduğu bilimsel açıdanda kanıtlanmıştır. Lafı fazla uzatmayarak asıl konumuza gelelim.

Uzun ve büyük koridorlarınız var ve bu koridorlar evlerinizin görselliğini bozuyor mu? Genellikle birçok kadının en büyük sorunlarından biride uzun ve büyük koridorların veya girişlerin olmasıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için biraz dekorasyona ihtiyacımız olacak. Amacımız sıkıcı ve evlerin görselliğini bozan koridorları düşük maliyetle, en güzel hale getirebilmek.

  İşte koridorlarınıza farklılık yaratacak harika bir proje:

 Evlerinizde kullanmadığınız kapılar var mı? Genellikle evlerin kapıları değişir ve eski kapılar terk edilmek üzere depolara bırakılır. Kimi insanlarsa bu kapıları çöpe atar. Eğer siz çöpe atmayanlardansanız, atmadığınız için çok şanslısınız! Eğer eski bi kapınız yoksa arkadaş ve akrabalarınızdan temin edebilir yada 2. el eşya satıcılarından ucuza temin edebilirsiniz.

 

1-Bu gördüğünüz eski bir kapıdan yapılmış kendin yap ürünlerinden biri.

Camların bulunduğu bölgeye fotoğraflar konulmuş, alt tarafa askılık takılmış ve üste bir raf eklenmiş. Bu sayede;  anılarınızın bulunduğu fotoğrafları sergileyecebileceğiniz, elbiselerinizi asabileceğiniz, kitap yada süs aksesuarları koyabilceğiniz bir raf ortaya çıkmış.

 

2- Hem raf hemde askılık olarak kullanılan başka bir kapı.

3- Fotoğraflarınızı sergileyebileceğiniz ve askılık olarak kullanabileceğiniz bu fikirde işinize yaracaktır.

4- Beyaz boyanmış ve fotoğraflarınızı sergilecebileceğiniz bir ürün daha.


Boyaması haricinde zor bi işçiliği yok. Üstelik maliyetide düşük 🙂

5- Doğal görünüm sergileyen bu kapıya askılık aparatı alarak eşyalarınızı asabilirsiniz.

6- Eski ve beyaz bi kapıdan yapılan yazı tahtası.


 İster sınıflarınıza isterseniz çocuklarınızın evde kullanması amacıyla bu ürünü yapabilirsiniz. Sınıfta öğrencilerinizle birlikte bu ürünü yapmanız onların, ürünlerin geri dönüşümü ve kullanılması hakkında meraklarını uyandırabilir.

7- Kapı camlarının olduğu bölüme ayna koyularak yapılmış bir ürün. Görüntü açısından gayet hoş olmuş.

8- Bu ürün ise eski pencerelerden yapılmış. 


Gördüğünüz gibi illa eski bir kapıya sahip olmanıza gerek yok. 🙂 Biraz farklı düşünmek ve biraz el becerisi ile farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

9- Bu kapı pek eskiye benzemiyor ama neyse 🙂


Yeni kapıyı dekor için bir ürüne dönüştürmek pek bize göre olmasa gerek. Fakat eski ürünlerden daha şık olduğunu söyleyebiliriz.

10- Başka bir dekorasyon için kendin yap ve kendin tasarla örneği.

11- Diğer görsellerimizden faklı renk seçilmiş. Tıpkı buda diğerleri gibi hoş olmuş.

12- Görsellik olarak diğer ürünlerimizden farklı bi yol seçilmiş. Deneyebilirsiniz.

Ev dekorasyonunu “kendin yap ve kendin tasarla” konu başlıklı yazımızda size kullanılmayan veya eski kapıların ve pencerelerin dekorasyon için nasıl bir geri dönüşüm yapabileceğinizin örneklerini verdik.

Umarız ki artık kapılar ve pencereler çöpe atılmaz! 🙂

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.