Stressiz Bir Ev Dekore Etmek İster Misiniz?

Dar ve Uzun Oturma Salonlarının Tasarlanması

Harika Bir Çalışma Odası İçin İpuçları!

Orta Sehpalar ve Kullanımı

En Güzel Kış Bahçesi Dekorasyonları

Bahçe Dekor 2 Ağustos 2017

En Güzel Kış Bahçesi Dekorasyonları

Bahar ve yaz aylarında bahçe keyfi yapmak, çoğu kişinin büyük zevk aldığı bir gerçektir.  Sonbahar ve kış aylarında eve kapanmak insanları hem psikolojik olarak hem de bedensel olarak yorar. Tüm bunların önüne geçebilmek kış bahçeleri ile mümkün olacaktır. Bunun için ev sahipleri kendi tarzlarına en uygun kış bahçelerini tasarlayabilirler. Böylece soğuk ve sıkıcı olan kış ayları daha ferah ve daha eğlenceli hale gelebilir. Özellikle kalabalık ve çocuklu aileler için kış bahçeleri oldukça ideal olacaktır. Çocukların yapabileceği aktiviteler kış bahçelerinde daha eğlenceli hale gelebilir. İyi bir kış bahçesi için, öncelikle geniş bir bahçenin olması dekorasyonda önemli yere sahip olacaktır.

Renkli minderler ile şirin kış bahçesi

Tasarımı yapılan kış bahçeleri çoğunlukla evlerden bağımsız olabileceği gibi ev içerisinde de tasarımı yapılabilir. Ev içinde yapılacak olan kış bahçeleri bahçeye yapılan kış bahçelerine oranla daha dar olacağı için kullanılacak mobilyalarda daha hafif ve daha kullanışlı olmalıdır. Bunun için küçük renkli minderler ve armut minderler oldukça hoş duracaktır. Bununla beraber kullanılan diğer mobilyalar ahşap olursa kış bahçesine daha fazla uyum sağlayacaktır. Bahçenin doğal hali de ahşap mobilyalarla korunmuş olur ve görsel olarak daha fazla göze çarpar. Armut minderlerle beraber kullanılacak olan masalar daha küçük ve minderler e orantılı olacaktır. Renkli minderlerin yanına renkli masalar yerine daha çok tek renk ve doğal görünümlü küçük masalar tercih edilmelidir. Böylece, hem şık bir ortam olacaktır hem de kış bahçesi amacından çıkmamış olacaktır.

Kış bahçesi için bitki dekorasyonu

Kış bahçelerinde bitkiler vaz geçilmez detaydır. Eğer bitkisiz bir kış bahçesi düşünüyorsanız bu kış bahçesi olmaktan çıkacaktır. Kış bahçesinde kullanılacak bitkiler, kış aylarında yapraklarını dökmemesi gerekir. Bununla beraber seçilecek bitkilerin büyük ve geniş yapraklı olması doğal bir bahçe ortamı yaratmak için ideal olacaktır.  Küçük saksıda olan bitkiler ve çiçekler için kış bahçesi duvarlarına özel ve doğal raflar yapabilirsiniz. Duvarda bitki seçeneği arttıkça kış bahçesi daha güzel ve zarif görünecektir. Yerde konumlandırılan büyük bitki ve minyatür ağaçların saksıları için ise ahşap görseller kullanılabilir. Burada tasarımcıların unutmaması gereken önemli detay, ahşap ile bitkilerin mükemmel uyumu olacaktır.

Büyük kış bahçeleri için salıncak detayları

Salıncaklar, özgürlüğü ve çocukluğun saflığını temsil eder. Bunun için kış bahçelerine özel tasarlanmış salıncaklar kullanıldığı takdirde, kış bahçeniz doğal bir ormanı anımsatacaktır size. Salıncak ya da sallanan koltuklar çok renk yerine daha doğal renklerden oluşmalıdır. Yine kış bahçesinde kullanılacak diğer mobilyalar ahşap detaylı olmalıdır. Burada kullanılacak mobilyalar bahçe mobilyaları olmalıdır. Kış bahçelerinde kullanılacak aydınlatmada bitki gelişimi ve kış bahçesi dekoru için önemlidir. Aydınlatma detayı bir taraftan bitki geliştiren bir detay olmalıdır bir taraftan da aydınlatmada önemli aksesuar olarak seçilmelidir.  Kullanılacak olan aydınlatma eğer dekor için kullanılacaksa, daha doğal görünümlü olanlardan tercih edilmelidir.

 

Harika bir bahçeye sahip olmak için tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.