En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

En güvenilir mobilya markaları

Dünyada her geçen gün e ticaret hacmi artmaktadır. İnternetten alışveriş yapmak istediğimizde, bulamayacağımız ve ya satın alamayacağımız bir ürün kalmadı. Öyle bir hal aldı ki bu durum, insanlar artık genel market alışverişlerini dahi evlerinden çıkmadan çok basit şekilde internet üzerinden gerçekleştiriyor ve ürünlerin kapılarına kadar gelmesini sağlıyor.

Bizde bu süreçte, sektörümüz hacimli ve ya hassas ürünler içerdiği için alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bir kaynak oluşturmak istedik. Mobilya satın almak istenildiğinde en önemli kriter markaların güvenilirliğidir. Bu kaynak ile satış yapan firmaları analiz etmenizde ve en güvenilir mobilya markalarını rahatlıkla ayırt etmeniz için yardımcı olacağız.

Hangi mobilya markası daha güvenilirdir
Güvenilir mobilya siteleri size mutluluk vaad etmez. Bu zamana kadar verdiği hizmetler ile size bunu kanıtlar.

Mobilya markası güvenilirlik analizi nasıl yapılır?

  • Markaların kaç adet şikayeti var?
  • Markaların şikayetlere dönüş/çözümleme oranları nelerdir?
  • Platformlarda markalardan nasıl bahsediliyor?
  • Ürün yorumlarında olumlu/olumsuz neler içeriyor?
  • Ürün detaylarında kullanılan hammadde/yan malzeme yazıyor mu?
  • Ürünler için montaj desteği var mı?
  • Satış sonrası destekleri var mı?
  • Paketleme kalitesi nasıl?

Markaların kaç adet şikayeti var?


Markaların şikayet sayısı her üründe olduğu gibi mobilya ürünlerindede büyük önem taşımaktadır. Şikayetleri kontrol edebileceğiniz birçok platform mevcuttur. Bu platformlar aracılığıyla, satın almak istediğiniz ürünün üreticisi olan markanın şikayet sayılarını analiz edebilirsiniz. Eğer bu sayı fazla işe kesinlikle o firmadan uzak durmalısınız.

Markaların şikayetlere dönüş/çözümleme oranları nelerdir?

Şikayetlere dönüşüm oranı önemli bir kriterdir. Eğer firma şikayetlerin hepsine dönüş yapıyorsa ve çözümlenmiş sorun sayısı fazla ise bu, o markanın ürünlerinin arkasında durduğunu ve memnuniyeti ön olanda tuttuğunu gösterir.

Platformlarda markalardan nasıl bahsediliyor?

Alışveriş yapmadan önce marka hakkında ufak bir araştırma yapmanız büyük yarar sağlayacaktır. Sözlük veya bloglarda markadan nasıl bahsedildiğini bilmek sorunsuz alışverişte büyük rol oynamaktadır.

Ürün yorumlarında olumlu/olumsuz neler içeriyor?

Ürün yorumları kesinlikle tek tek okunmalıdır. Daha önce bu ürünü satın almış kişilerin fikirlerini dikkate almalısınız. Bu sayede oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçme şansını yakalayacaksınız.

Ürün detaylarında kullanılan hammadde/yan malzeme yazıyor mu?

Mobilya satışı yapan siteler genelde bu detayları yazmazlar. Bunun en büyük sebebi ise, aynı görünüme sahip mobilyalar farklı hammaddelere sahip olabilir. Bu sayede ürün fiyatlarında aşırı fark oluşmaktadır. Yani fiyatından dolayı bir mobilya satın almayın. Kaliteli hammadde/ yan malzeme kullanılan ürünleri tercih ediniz.

Ürünler için montaj desteği var mı?

Mobilya ürünlerinde genelde montaj bilgisi gerekmektedir. Bu yüzden firmalar montaj desteği vermektedirler. Eğer satın almak istediğiniz mobilyada montaj desteği yoksa kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü montaj en büyük sorunlardan biridir. Paketler içerisinden çıkmayan 1 vida bile ürününüzün kurulumunun gerçekleşmesini engelleyebilir.

Satış sonrası destekleri var mı?

Ürünü satın aldıktan sonra size destek olacak birilerine ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda size yardımcı olacak birileri kesinlikle olmalıdır. Mobilyaların nakliye ve kurulumları genelde zorlu bir süreç olduğu için satış sonrası destek alacağınız bir marka ile alışveriş yapmalısınız.


Paketleme kalitesi nasıl?

Mobilyalar genelde hacimsel ve ağırlık bakımından büyük ürünlerdir. Bu yüzden teslimat süreçlerinde sorunlar yaşanmaktadır. Ürünlerin hasar alması oluşabilecek en büyük sorunlardan biridir. Nakliye ücretleri yüksek olduğundan iade süreçleri de sancılı geçmektedir. Bu yüzden aldığınız ürünün nasıl bir paketleme yapılacağını öğrenmelisiniz. Kaliteli ve köşe koruyucular ile paketlenmiş ürünlerin teslimatı sorunsuz yapılmaktadır.

Güvebilir mobilya siteleri
Güvenilir mobilya markasına ulaşmak için iyi bir araştırma yapmanız gereklidir.

2020 yılında hangi mobilya markası güvenilir sorusuna cevap arıyorsanız eğer, size yukarıda anlattığımız kriterleri kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.