En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Dünyanın En Pahalı 10 Mobilyası

Ev Dekorasyon 14 Mart 2017

Dünyanın En Pahalı 10 Mobilyasını Görmek İster Misiniz?

Mobilyalar olmadan elbette hiç bir ev tamamlanmış sayılmaz. Yatak odası, yemek odası, masa ve sandalyeler, duvar üniteleri,
banyo dolapları derken bir bakmışsınız aslında evinizi oluşturan ürünlerin büyük çoğunluğu mobilya sektörüne ait olduğunu fark edersiniz.

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de pahalı ve ucuz ürünler bulunmakta. Ürünlerin fiyatları bütçenize göre değişebilir, pahalı ve ya daha ekonomik ürünler satın alabilirsiniz.

Tüm bunları bir kenara bırakalım ve dünyada satışı devam eden ve satışı gerçekleşmiş olan en pahalı mobilyalara bir göz atalım.

 

1- Vividus Mattress.

Herkesin evlerinde bir yatağı vardır. Yatakların seçimi dinlenebilmemiz açısından çok önemlidir. Bu yüzden kaliteli ürünler tercih etmeliyiz. Görselde görüğümüz yatak; ipek, kuzu yünleri, keten gibi malzemelerden yapılmıştır. Tam olarak rahat ve huzurlu bir uyku gerçekleştirmeniz için tasarlanmıştır. Bu lüks yatağın fiyatı sadece:  59.750 $  🙂

 

 

2- Bakır Kuvet.

Banyolarımızın mobilya ve aksesuarlarını tamamladığımız da ortaya çıkacak görsel bizi huzurlu etmeye yeterli.  Tüm gördüğümüz banyo ve dekorasyon görsellerini unutup, bir kenara koyalım. Üzerinde oluklu musluk ve el duşu barındıran bu kuvet, kalın bir bakırdan üretilmiştir. Doldurmak için toplamda 270 litre su gerekmektedir. Özgürlük Anıtını tasarlayan kişi tarafından yapılmıştır ve değeri 67.557 $  🙂

 

 

3- Elmaslarla kaplı koltuk.

Koltuk mu desek, bank mı desek bilemedik. Deri, elmas ve lake kaplamalardan oluşan bu koltuk misafirleriniz için çok ideal bi ürün.
Üstelik fiyatıda çok uygun. Bu koltuğun fiyatı 184.000$ 🙂

 

 

4- Parnian Masası.

Masaların öneminden, ofislerde konumlandırılmasından vb. farklı farklı konulardan çok bahsettik.  Bu masa, "ben o sizin bildiğiniz masalardan değilim" dercesine bi görüntü sergiliyor.  Arizona merkezli bir şirket tarafından üretilen bu masa; 6 farklı ahşap ve abanoz ağacından üretilmiş. Fiyatı ise: 200.000$

 

 

5- Tabure, bildiğimiz tabure…

Tabureleri bilmeyen yoktur. En ihtiyacımız olduğu zaman da imdatlarımıza yetişen ürünlerden biridir.  Fakat bu tabure diğerlerinden çok farklı. Tamamen altın kaplamadan yapılmış olan bu tabure, çinde tasarlanmıştır. 110 libre katı altın kullanılarak tasarlanmış, fiyatı ise: 1,3 milyon dolar.

 

 

6- Xten Ofis Koltuğu.Ofis masalarından bahsettikten sonra, ofis koltuğundan bahsetmeden geçemezdik. Bu ürün dünyaca ünlü lüks ürün üreticileri Ferrari ve Cadillac markaları tarafından tasarlanmıştır. Koltuğun en güzel özelliği ise kişinin duruşuna ve oturuşuna göre şekil almaktadır. Bununda dışında kumaşı da diğer kumaşlara oranla kat be kat daha dayanıklıdır. Değeri ise 1.5 milyon dolar.

 

7- Manyetik Yatak – Yüzen Yatak.

Janjaap Ruijssenaar adlı mimar tarafından, tasarlanması ve geliştirilmesi 6 yıl süren bu yatak havada durabiliyor. Toplamda 900 kilo ağırlığı var ve bu ağırlığa rağmen zeminden 40 cm yukarıda durabiliyor.  Eğer bu yatakta farklı uyku deneyimleri elde etmek istiyorsanız sadece 1.6 Milyon Dolar ödemeniz yeterlidir.

 

8- Truft Tablosu.1700 yıllarında üretilen bu masa, delinmeleri, süslemeleri tamamen el işçiliği ile tasarlanmıştır.  New Jersey'de bir mağazada bulunan bu masa, Philadelphia- Samuel Harrison'a 4.6 milyon dolar değerinde satıldı.

 

 

9- Ejder Sandalyesi.

Eileen Grey adında bir İrlandalı tarafından 1917'de tasarımına başlanmış ve 1919 yılında tasarımı bitmiştir. İrlandada başyapıt olarak gösterilen bu eser, daha sonra açık arttırma ile 27.8 milyon dolara satıldı.

 

10- Badminton GöğüsDünyanın en pahalı mobilya ürünlerinden biri olan bu dolap, Beaufort 3. Duke adında biri tarafından satın alındı.
Dolabın yapım aşamasında 30 farklı uzman çalıştı ve toplamda 6 yılda tamamlandı. Fiyatı ise: 36,7 milyon dolar.

 

Ocak ayında İstanbulda gerçekleşen fuarda rekor bir fiyatla 800.000 TL'ye yabancı bir müşteri tarafından koltuk satın alınmıştı. 21/26 Mart tarihinde düzenlenecek olan İnegöl Mobilya Fuarında bu rekor yeniden kırılabilecek mi? Merakla bekliyoruz.

https://www.mobilyanomi.com/inegol-mobilya-fuari-21-26-mart/
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.