En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Merdiven Dekorasyonu İçin Öneriler

Ev Dekorasyon 30 Kasım 2016

Merdiven dekorasyonları, dublex merdiven, ve merdiven önerileri;

Merdiven denildiğinde aklınıza ne geliyor? Biz söyleyelim; olmadık yerlerde duran, dekorasyonu bozan, sürekli göze batan, temizlemesi dert olan, kullanışlılığı az olan kısacası sinir bozucu heves kırıcı ürünler. Değil mi? Değil. Neden mi? Merdivenlere bakış açınızı değiştirirseniz, onlarla ilgili herşeyin değişeceğini göreceksiniz.

Merdivenler: genellikle 1’den fazla katlı dairelerde bulunan ve bi üst kata çıkma amacıyla yapılmış ürünlerdir. Merdiven yaptırılması için elbette 1’den fazla kat olması gerekmiyor. Fakat genellikle 1’den fazla katlı dairelerde kullanılır. Biz bu daireleri dublex daireler olarak adlandırıyoruz.
Dublex merdivenleri oldukça meşhurdur. Ama gel gelelim ki günümüz ev kadınları bakış açılarını değiştiremedikleri için merdivenlere karşı negatif bi tutum sergilemektedirler. Bi nebzede olsa bu tutumu değiştirebileceğimize inanıyoruz ve başlıyoruz dublex evlerin ve dublex merdivenlerin yararlarını anlatmaya;

1- Ev geniş ve 2 katlı olacağı için kullanabileceğiniz oda sayısı fazladır. Bu yüzden evde eşya yerleştirme gibi bi derdiniz olmayacaktır.

2- Apartmanda oturmak her haliyle sorun olduğu için dublex evlerde rahatlığı kesinlikle hissedeceksiniz.

3- Dublex katının balkonu yaz akşamları için çay keyfine oldukça musaittir. Manzarasıda oldumu paha biçilemez.

4- Gelen misafirleriniz için ağırlama konusunda hiç sıkıntınız olmaz.

Genelde dublex evlerin avantajlarından bahsettiniz nerede dublex merdivenlerin avantajları diyorsunuz değil mi? Unutmayın ki dublex merdivenleri olmazsa o üst katlara çıkamazsınız 🙂 Dublex evlerin rahatlığını yaşamak için dublex merdivenleri şarttır!

 

Merdivenlere karşı negatif tutumlarınızı silmeye hazırsanız başlayalım.

 

1- “Merdiven önerileri” için şiddetle önerimiz: ışıklı merdivenler.

Özellikle geceleri karanlıkda işinize yarayacak olan ışıklı merdivenler aynı zamanda dikkatsizlikten doğabilecek herhangi bi kazayıda engelliyor. Merdiven dekorasyonu açısındanda evinize farklı bi hava katacağından şüphemiz yok.

 

2- Kitaplıklı merdivenler.

– Merdivenlerin genellikle duvarları boş olur. Eğer o duvarlarda herhangi bir tablo vb. bi dekoratif ürün yoksa tüm eve boş bi hava dağıtır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için merdivenlerinizin yanlarında ki duvarları kitaplığa çevirebilirsiniz. Hem kullanışlı, hemde görsellik açısından hoş bi merdivenlere sahip olursunuz.

 

3- Asma merdiven.

– Asma merdivenler biraz ürkütücü gibi gözüksede aslında hiçte öyle değil. Dekorasyon açısından merdiven önerilerimizin başında gelir.

 

4- Dolaplı merdiven.

-Merdivenler yer kaplıyor olabilir ama bu sizin onları kullanamayacağınız anlamına gelmez. İsterseniz elbise dolabı yada herhangi bir eşya deposu olarak kullanabilirsiniz.

5- Renkli merdivenler.

Standart merdivenleri unutun. Onları kendinizden bişeyler katın. Boyayın, çizin, karalayın. İşte o zaman herşey daha farklı olacak ve evinize farklı bi ortam yaratacaksınız.

6- Resimli merdiven.

Ben boyama, çizme ve karalama yapamam diyorsanız resim yapıştırabilirsiniz. Gazete küpürleri bile yapıştırarak farklı bi his verebilirsiniz.

 Merdivenler hakkında negatif tutumları değiştirmek istedik. Bu isteğimiz doğrultusunda merdiven önerileri hakkında fikirler vermeye çalıştık. Umarız ki yardımcı olabilmişizdir. En dekoratif merdivenler sizin olsun!

 

Ofis mobilyaları ile ilgili önerilerimiz için tıklayınız.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.