En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Doğtaş Kelebek Mobilya’ya Milyarder Yatırımcı!

Genel, Sektörel Haberler 10 Ocak 2017

Doğtaş Kelebek Mobilya Dünyaca Ünlü Yatırım Gurunda Yatırım Aldı! 

Franklin Templeton, Türkiye mobilya sektörünün zirvedeki isimlerinden biri olan Doğtaş Kelebek’in 3.524.082 TL nominal değerli paylarını satın aldı.

 30 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştiği belirtilen, şirket yöneticileri tarafından KAP’a bildirilen açıklamada, satışa konu olan paylarda herhangi bir satış engelleyici bir kayıt olmadığını belirtti.

 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi olaylarından sonra yabancı yatırımcıların ülkemize olan güveni ve ilgisi eksildiği düşünülüyordu. Yaşanılan olaylara rağmen marka ve şirketleriyle yatırımlarına devam etti. Yapılan açıklamada Düzce’deki Kelebek tesislerinde hala yatırımlarının devam ettiği belirtildi.
 

 Bu durumu dikkate almadan büyümeye hızla devam eden Doğtaş Kelebek Mobilya, emeklerinin karşılığını bir kez daha aldı. Ayrıca Doğtaş 2017 yılında %40 büyümeyi hedefliyor.
Franklin Templeton Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius temmuz ayında yaptığı konuşmalarda Türkiyede yatırım için arayışlarında olduklarını belirtmişti. Gerçekleşen bu yatırımla ise söylediklerini kanıtlamış oldu

Kimdir bu yatırımcı Franklin Templeton?

 Franklin Templeton, 1947 yılında Rupert H. Johnson, Sr. tarafından kurulan,
San Mateo, Kaliforniya, ABD gibi yerlerde genel merkezleri bulanan ve 700 milyar doların üzerinde varlık yöneten (evet yanlış duymadınız 700milyar$ 🙂 ), 70 yıllık tecrübesi bulunan ve 150’yi aşkın ülkede yatırımları bulunan bir global yatırım organizasyonudur. Yatırım sektörünün gurusu olarak bilinen Mark Mobius’un yönettiği Franklin Templeton Investments gerçekleştirdiği yatırım ile Doğtaş‘a ortak oldu. Türkiyenin en iyi 100 markası “Turkey 100 List” de bulunan, mobilya sektöründen bu listeye girebilen ilk ve tek firma. Franklin Templeton, Doğtaş‘ın sektörde ki başarılarını görmüş ve ve yatırımı gerçekleştirmiş. Şüphesiz ki Doğtaş Mobilya‘nın adını artık daha fazla duyacağız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.