En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Dekoratif ve İşlevsel Merdiven Tasarımları

Ev Dekorasyon 4 Mart 2017

Öyle bir merdiveniniz  var ki, harika bir dekoratif görüntüye sahip ve işlevsel bir yapıya sahip. Nasıl mı?

Eğer ki evinizin odaları küçükse, o ev size büyük sıkıntılar yaşatabiliyor. Yeni alınan veya var olan eşyalar için yer sıkıntıları kaçınılmaz oluyr. Üstelik birde odanızda merdivene ihtiyacınız olupta odanız küçükse sinirlenmemek elde değil. Bizde buna çözüm üretebilmek amacıyla, küçük odaları olupta merdiven kullanan kişilerin görsellerini incelemek üzere derledik.

Küçük bi odanız var ve olmazsa olmaz bir merdiven ihtiyacınız var. Merdiveni koymaktan başka seçenek yok… Koyulacak olan ürün öyle birşey olmalı ki; hem işlevsel olarak hemde yer kaplamaması açısından çok iyi olmalı. Öyleyse aşağıdaki görseller tamda size göre!1- İnovatif bir tasarım.
Merdiven tasarımları tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Dilediğiniz gibi tasarımlar yapabilir, daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

 

2- Kitaplık ve merdiven bileşimi.En büyük sorunlarımızdan bir diğeri de kitaplıkların kapladığı yerlerdir. Bu 2 sorunu ortadan kaldırabilmek amacıyla tek ürünü 2 farklı ihtiyaç için kullanabilirsiniz.

 

3- Sarmal merdiven tasarımı.Sarmal merdivenler genellikle binalar için yangın merdivenleri olarak kullanılmakta. Kapladıkları hacmin az olması nedeniyle, evlerimize güzel bir tasarım ile ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yardımcı olabilir.

 

4- Ürkütücü ama dekoratif sarmal merdiven.Her ne kadar ürkütücü bir görüntüsü olsa da dekorasyon açısından baktığımızda çok şık bir tablo oluşmuş. Buradan anlayabiliriz ki, merdivenlerin kapladığı yerleri minumum seviyede azaltabileceğimiz gibi, dekorasyon açısından da harikalar yaratabiliriz.

 

5- Tasarım açısından güzel görünse de pekte önermeyeceğimiz merdiven dekorasyonları.Görselde ki ürün gerçekten ürkütücü ve pekte sağlıklı gözükmüyor. Siz yine diğer görsellerimizi fikir edinin. Bu görsellerimiz de ilginç fikirler olarak aklınızda kalabilir 🙂

 

6- Dikey merdiven tasarımları.Dikey merdivenler kapladıkları yer sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir. Dik tasarlanmasından dolayı az yer kaplamaktadır.
Diğer merdiven çeşitlerine göre daha sağlam görüntüsü vardır.

 

7- Çelik halatlar, kontraplak ve ağaçtan yapılmış bir merdiven.Dik ve dar olarak tasarlanmış bu merdiven hem sağlamlık açısından hemde dekoratif açıdan bakıldığında tam not alıyor. 100’den fazla kontraplak ile yapılmış. İşçiliği, emeği fazla ve kaliteli bir ürün.

 

8- Duvarları kaplayan fonksiyonel merdivenler.Dar ve ince bir merdiven tasarlayıp, bu merdiveni duvar boyunca uzatabilirsiniz. bu sayede kapladığı yer en az seviyede hissedilir. Bunun dışında merdivene yapılan raflar ile kitaplık olarak kullanılabilir, daha fonksiyonel ve işlevsel hale getirebilir.

 

9- Açılabilir, kapanabilir merdiven.

Bu merdiven tasarımı, kullanılabilirlik ve fikir açısından mükemmel bir yapıya sahip. Dilediğiniz zaman açabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilir ve kapatabilirsiniz. Bu sayede merdivenin kapladığı yer minimum seviyede azalır. Odalarınız küçük dahi olsa artık yer sorunu yaşamayacaksınız!

 

10- Çekmeceli merdivenler.
Merdivenleriniz çok yer kaplıyorsa, bu dertten kurtulmak istiyorsanız şifonyerlerinizi kaldırabilir ve eşyalarınızı merdiven basamaklarınıza yapacağınız çekmecelere yerleştirebilirsiniz. Merdiven dekorasyonları, hem işlevsel hemde dekorasyon açısından birbirini tamamlamalıdır. Aksi takdirde size büyük sıkıntılar çıkarabilir.

“Dekorasyon konusunda ise farklı düşünmeli, farklı düşünürken işlevselliği göz ardı etmememiz gerekir.”Son olarak mobilya ve dekorasyon sektörüne dair farklılık görmek istiyorsanız tabii ki ” İnegöl Mobilya Fuarını ” ziyaret etmelisiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.