En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Dekorasyonda Yapılan Hatalar!

Ev Dekorasyon 4 Mayıs 2017

Odalarımızın Dekorasyonunda Yaptığımız Hatalar

Günümüzün büyük bir zamanını evlerimizde geçiriyoruz.  Yine bu zamanın çoğunu uykuda, yani yatak odasında harcıyoruz. Hal böyle olunca yatak odalarımızın veya oturma odalarımızın önemi bi tık daha artıyor. Daha rahat ve yeterli uyku için, yeterince dinlenebilmemiz için devreye tabiki de dekorasyon giriyor.

Peki neden dekorasyon bu kadar önemli?

Odalarımız doğru şekilde dekore edilmediği sürece kişiye sıkıntı ve stres yaratabilir.
Şimdide stres ve sıkıntı yaratabilecek unsurlara birlikte bakalım.

  • Odalarımızın dağınık ve düzensiz olması.

Dağınık ve düzensiz konumlama, zihnimizde karmaşıklığa yol açacaktır. Bu karmaşıklık dinlenmemizi yavaşlatabilir ve bu sayede yeterince dinlenemeyiz. Düzensiz dekore edilmiş mekanlarda istenilen ürünün ve ya ürünlerin o anda bulunamamasıda ayrı bi sorun yaratacaktır.
Aslında kişilerin en fazla strese girdiği durumlardan biri de istenilen ürünün o an bulunamamasıdır.

  • Yanlış renk seçimleri.

Fazlasıyla açık veya kapalı renklerin kullanımı kişileri psikolojik açıdan rahatsız edecektir. Bu yüzden renk seçimlerini dikkatle yapmalı, gerekirse uzmandan destek almalısınız. Çok açık ve kapalı renkleri tercih etmemelisiniz.

  • Ürün seçimlerinde boyutları dikkate almamak.

Ürün seçimlerinde en fazla yapılan hatalardan biride boyutların dikkate alınmamasıdır. Yalnızca dış görünüşe göre satın alınmış ürünler genelde sorunlar çıkarır.

Ürün seçiminde; odalarınızın ölçüsü, boş alan ve ne tarz bir konumlandırma yapacağınıza dikkat etmelisiniz. Aksi takdir de büyük boyutlu ürünler seçerek dar ve sıkışık bir odada, küçük boyutlu ürünler seçerekte göz zevkinize hiçte uymayan bir odada zaman geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.