En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Çocuk Odası Mobilya Modelleri ve Önerileri!

Genel 8 Mayıs 2017

Çocuk odası kurarken; nelere dikkat edilmeli? Hangi çocuk odası modelleri tercih edilmeli?

En değerlilerimiz, gözümüzden sakındığımız çocuklarımız… Onlar için herşeyi yapmaya hazırsınız, biliyoruz.  Bazı konularda ise onlar için yapmamız gerekenler bilgi ve tecrübe isteyebilir. Bu konulardan biri de tabiki de bizim ilgili olduğumuz; mobilya ve dekorasyon. Diğer konulara kıyasla bu çocuk odaları konusuna daha fazla özen gösterdik ve daha fazla araştırma yaptık. Ağırlıklı olarak yurt dışı kaynaklarından aldığımız bilgileri sizin için derledik.

Bakalım çocuk odaları için neler öneriliyor?

İşte çocuk odası mobilya modelleri ve önerilerimiz;

  •  Çocuklar genel olarak koleksiyon yapmayı çok fazla severler. Bunu gerçekleştirirken keyif alırlar ve mutlu olurlar. Bizimde önceliğimiz onları mutlu etmekse tabikide odaları ona göre ayarlamamız gerekir. Yapacakları koleksiyonları ( oyuncak vs. kitap ) depolayabikecekleri yerler olması şarttır. Kitaplar için onlara özel bir raflı kitaplık yapabilir, oyuncaklar içinse çekmeceleri bol mobilyaları tercih edebilirsiniz.
  • Birden fazla çocuğunuz var ise çift katlı ranzaları tercih edebilirsiniz. Hem az yer kaplaması hemde kullanışlılık açısından size son derece yarar sağlayacaktır. Odanızın görüntüsü açısından da faydalı olan ranzalar renk seçimleri doğru yapıldığında harika dekor görselleri ortaya çıkabilir. Tercih ettiğimiz ve önerdiğimiz renkler; gri tonları- beyaz, penbe- beyaz, pastel renkler – beyaz…

  •  Işıklandırmalara dikkat edin. Işıklandırmayı diğer odalarımıza göre daha fazla yapmalıyız.  Seçenekleri arttırmalıyız. Gece lambası, masa lambaarı ve avizeleri dikkatli seçmeliyiz.
  • Tek kişilik bir mekan yaratmayı amaçlıyorsanız. Çocuk odası modellerinden iyi tercih yapmanız gerekmektedir.Bu odaya ek olarak ufak bir çalışma masası ve kitaplıkta dekorasyon açısından fayda sağlayacaktır.

  • Onların rahat boyama, karalama veya çizme yapabilecekleri alanlar yaratın. Bu alanlar ağırlıklı olarak çalışma masalarının üzerinde yapılmasına dikkat edin. Yapacağı aktiviteleri ise eğitim odaklı tercih etmelisiniz.  Hatta bir duvarı kağıtla kaplayabilirsiniz. Bunun üzerine çizimler boyamalar yaptırabilirsiniz. Ona rahat ve özgür olduğunu hissettirmeniz açısından bu yararlı olacaktır. Daha sonra bu duvar kağıdını söküp atabilirsiniz. Duvarlara renki çizgi kahraman karakterleri yapıştırabilir, odayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
  • Mümkün olduğunca yerleri boş bırakın.Yerlerde; oyuncaklar, aksesuarlar, boya malzemeleri vb. araç gereçleri tutmayın.
    Yalnızca halı ve minderlerle kaplı bir oda yaratabilirsiniz. Hatta önerimiz hiç bir şekilde sandalye kullanmadan yalnızca minderler ile oturma köşeleri yaratabilirsiniz. Oda içinde rahat hareket edebilmek için bu son derece önemlidir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.