En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Butik Mobilyalar

Genel 26 Şubat 2020

 

Durmaksızın gelişen insanlık artık bulunduğu yere sığmayarak sürekli yeni alanları işgal etmeye devam ediyor.

Mobilya sektörü de diğer sektörler gibi hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Her sezon yeni ürünler tanıtılıyor. Genellikle fuar tanıtımları öncesinde yeni ar ge çalışmaları yapılır ve ürün satın almak isteyenlere sunulur. Fakat günümüzün en büyük sorunu ise insanlığın çok fazla büyümesidir.

Bu büyümeyle birlikte hem tüm alanları işgal etmeye devam ederken, hem de sınırsızca tüketmeye devam ediliyor. Yüksek binalar, ufak daireler oluşturmaya başlanıldı. İnsanlar artık butik evlerde yaşama hayalleri kurarken butik mobilya adında bir sektör neden oluşmasın?

 


Butik mobilya adında anlaşılacağı gibi ufak, dar alanlı evlere hizmet veren bir sektördür. Diğer ürünlere göre daha ufak fakat maksimum kullanılabilirlik sunan ürünler üretir.

Özellikle kafe, hotel ve tekstil sektöründe hızlı butik ürünler veya hizmetler verilmeye başlanıldı. Yakında bu sektör için de butik mobilyalar üretilmeye başlanılacaktır.

Ürünler ise normal ürünlere nazaran daha ufak olacaktır. Örnek veriyorum aydınlatma ürünü olan bi lambaderden ziyade onun daha küçük olan varyasyonu abajurlar kullanılacaktır. Yine aynı şekilde büyük boyutlu 3’lü koltuk takımlarından ziyade, daha ufak ve az yer kaplayan ürünler tercih edilecektir.
 Mobilya sektöründe en fazla etkilenecek ürünler:
-Lambader modelleri

-Koltuk takımları

-Sandalyeler

-Duvar Üniteleri

-Dolaplar

Butik mobilyalardan etkilenecek olan ürünler

Lambader modellerinde daha fazla küçük boyutlu ürünler tercih edilecektir. Bununla alakalı abajur örneğini vermiştik.

Koltuk takımları: Daha küçük boyutlu ve daha az yer kaplayan ürünler.

Sandalyeler: Özellikle sandalyelerde katlanabilir ve kullanılacağı zaman meydana çıkartılabilecek ürünler üretilecektir.

Duvar Üniteleri: Kullanımdan kalkacağını veya neredeyse kullanımın sıfıra yakın olacağını söyleyebilirim.

Dolaplar: Yine aynı şekilde dolap kategorisinde de kullanılabilirliği yüksek ama az yer kaplayan ürünler tercih edilecektir.

Günümüzün en büyük sorunu olan alan darlığında butik mobilyalar bu sorunumuzu çözecektir.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.