En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Bebek Odalarınız İçin Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Dekorasyon, Genel 11 Ocak 2017

Bebek Odalarınız İçin Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebeklerimizin bizler için değeri ve yeri farklıdır. Canımızdan bi parça olan o canlar için, onlar dünyaya geldiklerinde bazı şeylere kat be kat dikkat etmemiz gerekir. Yaşam tarzımızı, stilimizi, kriterlerimizi hatta hareketlerimizi bile onlara uyarlamamız gerekir. Aksi takdirde bunların hem maddi hem manevi sonuçları olacaktır.

 Bebeklerimizin 4 gözle dünyaya gelmesini beklerken, bir yandan da onlara elbiseler, oyuncaklar, eşyalar ve mobilyalar alırız. Tüm bu aldıklarımızın birbirleriyle uyumlu olmasını, isteriz öyle olmasına çabalarız. İşte tam bu sırada biz devreye girmek istiyoruz. Size bi kaç uyarı ve fikir  vererek bu konuda bilgililendirmek istiyoruz.

 Öncelikle bebekleriniz için oda dekore ederken iş biraz size düşüyor. Öyle ki en pahalı mobilyaları ve diğer ürünleri dahi alsanız bu aldığınız ürünler birbirleriyle uyum içerisinde değilse istediğiniz ortamı yaratamazsınız. Dekorasyonda farklı düşünmek çok önemlidir. Farklı düşünün ki farklı tarzınız olsun. Bebek odanıza mobilya almak istiyorsanız;

  • Renklere dikkat etmelisiniz. Çok fazla koyu ve çok fazla parlak renkler, bebeğinizin psikolojisi açısından olumsuz etki yaratacaktır. Renk seçiminde günümüz modası olan renklerden, pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Pastel pembe, yeşil ve mavi renkleri harika bir ortam yaratacaktır.
  • Bebek odası mobilyalarınızın; köşelerine, ağırlığına, otomatik kapanan kapakların kapanma hızına, kolay ulaşılamayan çekmecelere bu ve bunun gibi unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mobilyalarda ki köşeler sivri oldukları için herhangi bir çarpmada ağır zararlar alabilirsiniz. Yine aynı şekilde hafif mobilyaların içlerinde ki ürün az olduğunda devrilme ihtimalleri çok yüksek bu yüzden ağır mobilyalar tercih etmelisiniz. Hızlı kapanan kapaklarda birden kapanması sebebiyle parmakların sıkışmasına neden olabilir. 

https://www.mobilyanomi.com/bebek-odasi-dekorasyonu-icin-oneriler/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.