En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

Akıllı Mobilya Fuarları Mı Geliyor?

Akıllı Mobilya, Genel 20 Ocak 2017

Akıllı Mobilyalar

Her geçen gün yeni ürünlerin üretilmesi, eski ürünlerin geliştirilmesi, girişimci ruhlu kişilerin yeni fikirler dahilinde yaptığı projeler gibi bir çok unsur gördüğümüz tüm ürünlerin sürekli gelişmesine ve farklılaşmasına neden oluyor. Akıllı telefonların piyasaya  girmesiyle adeta patlama yaşayan teknoloji çağı, kendini sürekli geliştirmekte. Gelişen bu çağda mobilya sektörüne etki ederek akıllı mobilya üretimini tetiklemekte. Bu gelişim o kadar hızlı ki, ne tüketiciler bu hıza yetişebiliyor nede üretim yapan firmalar. Tüketicilerin yetişememesinin en büyük sebebi satın alma gücünün yetersiz olmasıyken, üreticilerin yetişememesinde bir çok unsur var.
Kısaca bunlardan bahsetmek gerekirse;
Rakiplerinin arge konularında uzmanlaşması ve bu alana ayrılan bütçenin çok fazla olması,
Rakiplerin sürekli olarak inovasyonlar gerçekleştirmeleri
Teknolojik gelişimleri takip edememe gibi unsurlar üreticilerin bu çağa ayak uydurmasını zorlaştırıyor.

Mobilya Sektörü Teknolojik Gelişimlerden Nasıl Etkilendi?

Mobilya sektörü teknoloji sektöründen biraz daha farklıdır.  Teknoloji ile bağlantısı üretim sürecindedir. Ürün satışa çıkarılabilecek durumda olduğunda teknolojiyle bağlantısı kesilmiştir. Üretim sürecinde ki makineleşmenin gelişmesi mobilya sektöründe bir çok farklılık getirmiştir. Teknolojinin gelişmesi; tüm ağaç türevlerine istenilen şekillerin verilebilmesi, metal işlemeler, kazımalar gibi el emeği ile zor hatta bazen yapılması imkansız olan ürünlerin üretilmesini sağladı.

 

Her ne kadar henüz akıllı mobilya olarak sektörde tam anlamıyla üretim yapılmamakta. Zamanla dijitalleşen, bilgisayar bağlantılı mobilyaları göreceğimizden hiç şüphemiz yok. Henüz akıllı mobilyalar yalnızca kullanışlılık açısından kolaylık sağlamakta. Şimdiden tam anlamıyla mobilyalar akıllanmamış olsa da bizler için yararı azımsanmayacak şekilde fazla. Şu sıralar fuarlarda sergilenen bi kaç ürün görüyoruz. Bakalım ileride daha fazla geliştiğinde ve dijitalleştiğinde ne kadar yararlı olacak merak etmiyor değiliz.

Gün gelecek; mobilyalar akıllanacak, dijitalleşecek belkide renk bile değiştirecek. Şimdilik hayal gibi gözüksede teknoloji bunu başarabilir. İleride bir gün kendimizi akıllı mobilya fuarında olağanüstü mobilyaları incelerken görmek dileğimizle 🙂

1-


2-

 

3-

4-

5-

6-

7-

8-

9-

10-


Akıllı Mobilya Fuarları gelene kadar standart fuarlarımızla devam edelim. En yakın tarihte gerçekleşecek olan İstanbul Mobilya Fuarı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Mobilya Fuarı – İMOB

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.