En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

5 Modern Koltuk Takımı Fikri!

Koltuk Takımları 20 Haziran 2017Evlerinize Neşe Katacak 5 Modern Koltuk Takımı Fikri

Koltuk takımları evin en önemli yeri olan oturma odasında bulunur ve evinizin en önemli yerinde iyi bir koltuk takımı kullanmak zorundasınız. Bunun için çeşitli takımlar mevcuttur lakin bu takımları seçerken birçok etken vardır. Bu etkenlerden en basiti evinize çok ziyaretçi gelip gelmemesidir, eğer evinize çok ziyaretçi geliyorsa büyük ve geniş bir takım almak zorundasınız. Aksi taktirde rahat edemezsiniz. Ürünleri satın almadan önce bir kaç konu hakkında bilgili olmalısınız. Ya da konu hakkında bilgisi olan birine danışılmalıdır. Mobilya ürünleri diğer ürünlere bakıldığında hayatımız boyunca az sayıda satın alındığını görebilirsiniz. Düğünlerde, yeni ev aldığımızda veya eve geçtiğimizde yada maddi yönden durumumuz iyi olduğunda satın alırız. Hal böyle alınca mobilya ürünlerini satın almadan önce üzerinde fazla araştırma yapıp çok düşünmeliyiz. Özellikle oturma grupları ve koltuklarda satın alınmadan önce bir çok unsura dikkat edilmelidir. Bunların başında; rahatlık, ailede ki kişi sayısı, görsellik, estetiklik ve kalite gelir. Her üründe olduğu gibi bu ürünlerde de kaliteyi ön planda tutmalıyız. Dikkat edilmesi gerekilen unsurları bi kaç maddeyle açıklamaya çalıştık.

  • Rahatlık

Bu koltuk takımında rahatlık ön plandadır. Dirsekli koltuğun hemen yanında duran dirseksiz koltuk uzanmak ve dinlenmek için oldukça rahattır. Aynı zamanda renk uyumu ve arkada planda duran kitaplık bu takıma estetik kazandırmaktadır.

  • Geniş Aile

Geniş bir aileniz varsa bu takım tam size göre. BEB İtalya markasının üretimi bu koltuk takımının benzerlerini Türkiye de bulabilirsiniz. Bu koltuk takımının geniş olmasından dolayı hem uzanabilir hem de ayaklarınızı dışarı doğru uzatabilirsiniz. Bu şekilde aynı birçok aile üyesi aynı zamanda dinlenebilecektir. Bu takımı daha güzel kılmak istiyorsanız mutlaka yere yakın gri bir sehpa almalısınız. Ayaklarınızı uzatmanız için konan iki ufak sandalyeyi kaldırıp yerine bir sehpa koyarsanız daha şık görüneceği muhtemeldir.

  • Samimi 

Bu koltuk takımı aile içi sohbeti ve iletişimi arttırabilir. Aynı zaman da sizlere misafirliğe gelen dostlarınıza daha yakın olabileceksiniz.

  • Sıcak

Sıcak bir aile ortamı yaratmak ve dinlenmek için en önemli özelliklere sahip bu koltuk takımını tercih etmeniz için birçok sebep bulabilirsiniz. Pamuktan döşenmiş koltuğa yaslandığınız zaman içine gireceksiniz bu sayede daha sıcak ve daha rahat olacaksınız. Aynı zamanda sehpalarda bu koltuk takımına özel olarak üretilmiştir. Hareket edebilir özelliği vardır.  • Estetik

Estetik bir koltuk takımı arıyorsanız buna göz atmalısınız bu koltuk takımına benzer renkler de küçük tekli koltuklar alarak takımı büyütebilirsiniz. Aynı zamanda bol yastıktan oluşması tamamen sizin rahat hissetmeniz için tasarlanmıştır. Yere yakın olması ve estetik sehpalarla takım olması da oldukça avantajlıdır. Tüm bu ve bu tarz kriterlerin dışında kumaş seçimi, iskelette kullanılan ağacın çeşidi ve kalitesi, malzeme ve aksesuarların kalitesi de önemlidir. Herşeyiyle iyi malzemeden yapılmamış olan koltuklar için fazla uzun ömür biçilmiyor. Hepsinin dışında koltuk döşemeciliği ustalık ve emek isteyen bir iş dalı oldupu için, işçiliği yapan kişinin ustalığıda önemlidir. Aksi takdirde ileride kumaşlarınızla ve ya iskelet ile ilgili sorunlar  yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. https://www.mobilyanomi.com/gunumuzun-trendi-chester-koltuk-takimlari/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.