En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

2018 Trend Lambader Modelleri!

Ev Dekorasyon 7 Ocak 2018


Lambaderler  modelleri ve çeşitleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lambaderler modelleri, en zor zamanlarımızda hem kullanılabilirlik hemde göze hitap etmeleri açısından her zaman dekorasyon ve mobilya sektörünün vazgeçilmez aksesuarlarından olmayı başarmış ürünlerdir.
Bazen bi mağaza dekorasyonu için, bazen ise evlerimizde odalarımızı dekore etmek amacıyla lambaderleri kullanırız. Lambaderler, direk olarak ortama farklı hava katması ve göze hitap etmesinden dolayı bir çok dekoristin ve tasarımcıların gözdesi olmuştur.

Peki lambader modelleri arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Lambaderler, yapıları gereği diğer mobilya ürünlerine göre daha hassas aksesuarlardır. Örnek vermek gerekirse gövde kısımları dar ve uzundur. Bu yüzden zarar görmeye daha müsait ürünlerdir. Lambader modelleri seçerken, en fazla dikkat edilmesi gerekilen nokta ürünün ham maddesidir. Uzun ömürlü kullanım istiyorsanız metal gövdeli ürünleri seçmenizde fayda vardır. Gövdesi metalden üretilmiş ürünler ağaçtan üretilmiş ürünlere göre daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz. Eğe seçimi dekorasyon açısından yapacaksanız ağaç modellerini, uzun ömür ve kullanılabilirlik açısından yapacaksanız da metal modelleri tercih etmelisiniz. Maddeler halinde açıklamak gerekirse;

  • Ürünü kullanacağız kritere göre seçmelisiniz.
  • Görsellik için ağaç lambader modellerini, uzun kullanım için metal lambader modellerini kullanabilirsiniz.
  • Işık konusunda yine kullanacağınız ortama göre tercih yapmalısınız. Ortam dışında ne amaçla kullanacağınızda önemlidir. Ayarlanabilir ışık özelliği olan bir lambader modeli seçerseniz size fazlasıyla avantaj sağlayacaktır. Lambalarda edison ampül, klasik ampül ve standart ampül gibi çeşitler mevcuttur. Dekorasyon için genellikle edison ampüller kullanılmaktadır. (Edison ampul aşağıdaki görselde gösterilmiştir.)

  • Lambader çeşitleri arasında tercih yaparken alacağınız firmayı da iyi seçmelisiniz. En önemli nokta ise kurum aşamasında lambaderlerin yanlış kurulumundan dolayı bir çok sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunların en büyüğü de lambaderin yamuk, eğik ve kötü bir biçimde durmasıdır.
     
  • Lambader modellerinde bir çok renk çeşidi mevcuttur. Bu çeşitler dışında özellikle başlık kısmında istediğiniz renk tercihlerini yapabilirsiniz. Başlık kısımlarının ham maddesi kumaş ve pvc kumaş olduğu için istenilen renkte üretilebilmektedir.


Lambader çeşitleri arasından öneriler

Lambader çeşitleri arasında öneri yapmamız gerekirse ağaç ham maddeli modelleri tercih etmenizi öneririz. Özellikle dekorasyon sektöründe en fazla kullanılan lambader modeli ağaç ürünlerdir. Sektörümüzün en zor zamanlarda dekorasyonu tamamlamak için lambaderleri ve onların şık bir ortam yarattığı ışıklarından faydalanırız. Gerek fuarlarda, katalog çekimlerinde, müşteri karşılamalarında, tanıtım filmlerinde ve birçok alanda lambader modellerinin desteklerine ihtiyaç duyarız.


2018 yılında hangi lambader modelleri trend olacak?

2018 yılı her sektörde olduğu gibi dekorasyon sektörü içinde harika bir yıl olacağı kanısındayız. Özellikle lambader çeşitleri arasında en çok tercih edilecek olanlar sehpalı lambader modelleridir. Kullanım kolaylığı, farklı alanlarda kullanım ve görsellik açısından tercih edilmelidir. Unutulmamalı ki insanlara faydalı olan her ürün trend olmaya hazırdır!

 


Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Kerem Kılıç 26 Ocak 2018

Burgulu modele bayıldım 😍