En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

2017’de Trend Olması Muhtemel Mutfak Dolapları!

Ev Dekorasyon 8 Haziran 2017

2017’de hangi mutfak modelleri öne çıkarak trend olacak?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, odalardan kaçara mutfaklara, balkonlara veya dışarılara atarız. Durum böyle olunca bizde bu eylemleri sektörümüz açısından fikir ve önerilerimizi yazmaya karar verdik. Mutfaklar, çok usullü kullanım alanlarından biridir. Yemekte yenilir, çay ve kahvede içilir, sohbette edilir. 2017 yılında trend olabilecek mutfakları merak ediyor musunuz?

Her yıl diğer ürünler gibi mutfaklarda da modeller değişmektedir. Mutfak dolapları, kulpları, renkleri ve tezgahı gibi bir çok unsur modayla birlikte şekil değiştirip biz kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

1- Özellikle U ve L şeklinde mutfaklar bu sene öne çıkıyor. Yüksek mutfak dolapları öne çıkıyor.mufak-dekorasyonu-1

2- Doğallığın yansıtılmak istenildiği mutfaklar bu sene ön planda. Özellikle ham ağaçların desenlerinin vurgulanmak istemesi, bu yıl doğallığın yılı olacağını göstermektedir.mufak-dekorasyonu-2

3- Gri ve siyah renkler ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Geçen yıla oranla, bu yıl daha koyu renkler ön plana çıkacaktır.

4- Mobilya ve dekorasyonda siyah ve beyazın uyumuna hayran kalmayan var mıdır? Her türlü üründe bu 2 renk tercih edilip, kombin edilebilir.

5- Düz sade dolap kapakları öne çıkacaktır. Bu tarz kapakların renkleri ise görseldeki gibi yeşil, mavi ve pek alışık olmadığımız renkler trend olacaktır.

 

Her sektör, her geçen yıl geriye dönük arge çalışmaları yapıyor. Ürünlerin üzerinde yapılan gelişmeler modern olsa dahi, tasarım açısından klasik eski yılların ürünlerine göre tasarlanıyor. Bu tasarımların öne çıkan kriteri ise renkler ve desenler. Moda sektöründe olduğu gibi mobilya sektöründe de kumaşlar 20 yıl ve öncesinde kullanılan desenler ile tasarlanıyor. Yine aynı şekilde renklerde de modern parlak renklerden ziyade daha kapalı ve koyu renkler tercih ediliyor.

6- Pastel yeşilden sonra bu ve gelecek yılllar da bu tonda yeşil rengin moda olması bekleniyor. Pastel renklere göre daha ağır ve şık durduğunu söyleyebiliriz.

7- Yukarıda ki görselin farklı açıdan çekilmiş hali. Koyu yeşil ve beyaz hoş bir uyum sağlamış.

8- Koyu renklerin dekorasyon da birbirleri ile uyumunu aşağıda ki görselden görebilirsiniz. Açık ve parlak renkler yerine bu tarz renkler tercih ettiğinizde mutfak dekorasyonun da daha başarılı bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Dekorasyon başlı başına uzmanlık alanıdır. Herkesin zevkli birbirinden farklı olsa da temel kurallar vardır. İşte bu temel kuralları atlayarak hata yapmamak için “Dekorasyonda Yapılan Hatalar” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Son olarakta aşağıda ki videodan mutfak dekorasyonu için görselleri izleyebilir, fikir edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.